+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cuma namazı kılmayan biri öğle namazı kılabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cuma namazı kılmayan biri öğle namazı kılabilir mi?

  Sual: Selamun Aleykum.
  Ben Azerbaycanda yaşıyorum size uc sorum olacak.
  1) Birincisi havuza gitmeye baslamadan oncesiyle ilgili. Annem ve babam dindar degil. Kufure dusmelerinden de supheleniyorum. Onlara sorsam cuma namazına gitmeme izin vermezler. Gizlin gitmeye kalkışsam namazıma engel olurlar diye korkuyorum. Evdeki baskı yüzünden gitmemem özür olurmu? Yoksa Allah kalbimi mühürlermi?
  2) Simdi havuza gitmeye basladim ama yaz tatili icin yani gecici bir sure. Havuzun yaninda cami var. Havuza girmeyip camiye gitmeyi, sonrasinda havuza gidip yarim saat yuzdukten sonra cikmayi dusundum. Ama ailem ogrenir diye de icimde korku var. Allahin kalbimi muhurlemesini de istemiyorum. Ne yapmam gerekir? Ailemin yuzme salonuna verdigi para da var. Israf olurmu?
  3) Aslında cuma namazıyla ilgili anne babama sormadim. Ama takindiklari tavirdan izin vermeyeceklerini tahmin ediyorum.Mesela misafirlikte namazla ilgili annem namazi yanliz evde kilmalisin diyordu. Sorupta suphe cekmek istemiyorum. Sorularima bu hususu da dikkate alarak cevap veriniz lutfen. ? 2. imam
  Üye

  Cevap: Cuma namazı kılmayan biri öğle namazı kılabilir mi?


  Reklam  Cevap: Cuma namazına gitme imkanı olan bütün erkekler gitmelidir, anne baba izin vermeseler de
  Allahın emri varken önce Allah sonra anne baba

 3. Misafir
  Anne babanin zarari degecekse ozur olurmu?

+ Yorum Gönder