+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hangi ibadetlerde vesvese ve şüphe oluyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hangi ibadetlerde vesvese ve şüphe oluyor?

  Sual: Öncelikle Selamun Aleykum müslüman kardeşlerim. Benim sorum şöyle olacak. Benim ibadetlerim ( Namaz Kılmak - Gusül Abdesti Almak - Oruç Tutmak - Tövbe-İstigfar Etmek vb. ) gibi hususlarda şüphelere düşüyorum ve çok stres altında kalıyorum. Bazen oluyor ki tek başıma ağladığım bile oluyor bu konuda. Namazımı kılıyorum ve aniden bir unutkanlık başlıyor , örnek verebilirsem bir surenin bir kısmını unutuyorum ve yanlış telaffuz ediyorum , ama bu durum her namaz kıldığımda oluyor ve Namaz kılarken çok titremelerim oluyor. Bunun sebebi acaba o durumdaki stresten dolayımı olur yoksa bir tür vesvese midir ? Birde günah ve ya haram işlemek kesinlikle istemiyorum ama beni o kötü işlere sürükleyen şeyler oluyor ve bunun farkında olduğumda artık çok geç oluyor. Tövbe-İstigfar ediyorum , ama bir türlü içime bir şüphe düşüyor acaba günahlarım kabul olacakmı diye. Daha 15 yaşındayım ama beni bozan çok kötü durumlar oluyor. Namaz kılıyorum, ama sanki vesvese olmuş gibi nedense bir Ezan sesini duyuyorum ama namaz kılmak isteme durumum gelse tembelliğimi yenemiyorum. Biliyorum namaz kılıp da terketmek çok büyük günahlardan. Tevbe'mi hergün etmeye çalışıyorum. İnşallah bu mübarek ayda da Orucumu eksiksiz bir şekilde tutucağım Allah'ın izniyle. Bir diğer sorum ise, gece uykuya yönelirken odada aniden bir ses veya çıtlama sesleri geliyor bunun sebebi nedir? Sorularım şuanlık bitti. Her sorumu yazsam saatlerimi alır sizleride fazla yormak istemem. Hadi Allah'a emanet olun... ? 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Hangi ibadetlerde vesvese ve şüphe oluyor?


  Reklam  Cevap: Şüphe, vesvese ve kuruntular sarmış kalbini.
  Şeytandan Allaha sığın ve şeytana yani kuruntulara itaat etme

 3. Misafir
  Ayet-El Kürsî'yi uyurken ve her farz namazdan hemen sonra oku.Böyle olması gayet tabii,meyveli ağacı taşlarlar.Bizler insanız,bu kelimenin kökü unutmak demektir,hatalar yapabilir, unutabiliriz,günaha düşebiliriz:Çünkü biz melek değiliz.Sıkıntı yapma ama mümkünse kendini de bırakma , elinden gelenin en iyisini yap.Allah'a emanet ol.Tek değilsin.

+ Yorum Gönder