+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Fallen Angels(Düşen Melekler) Kimlerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Fallen Angels(Düşen Melekler) Kimlerdir?

  Sual: Merhaba. Özellikle Hristiyan inanışında 'Fallen Angel' denilen yaratıklar vardır. Bizim dinimizde ise bildiğim kadarıyla bu tektir ve kim olduğunu hepimiz biliyoruz ancak; Hristiyan inanışlarında bulunan diğer düşen melekler kimlerdir ve neden düşürülmüşlerdir merak ediyorum. Bu konu hakkında bana bilgi vermenizi rica edebilir miyim lütfen? Beni lütfen yadırgamayın sadece mitoloji, fantezi ve bilim-kurgu edebiyatı seven bir insanım. Çok teşekkür ederim, sevgilerimi ve saygılarımı sunarım. ? 2. Misafir

  Cevap: Fallen Angels(Düşen Melekler) Kimlerdir?


  Reklam  Cevap: Bu konu hakkında bir bilgisi olan bulunmuyor mu acaba?

 3. @hmet
  Üye
  İslamda sadece melekler vardır ve düşen melek tabiri ne Kuranda ne Sünnette geçemez.
  İncil'de geçen efsaneleri ciddiye almayın.

 4. Misafir
  Ciddiye almak için sormuyorum orada dikkatinizi çekerse fantazi ve bilim-kurgu'yu sevdiğimi söylemiştim, bu yüzden öğrenmek istiyorum. Mesela ben Mitolojiye de bayılırım. Eğer biri bu konu hakkında bilgi verebilirse sevinirim aksi takdirde de canınız sağolsun.

 5. Misafir
  Tevrata göre tanrının emirlerine uymamış meleklerdir sayıları bir hayli fazla diye duydum. Supernatural izliyorsan oradaki meleklerin isimleri daha çok düşmüş meleklerden seçilmiştir. Ama daha ilginç olanları nefiller olarak geçen bir ırk. Düşen melekler gökte insan canlısını izlerken insan kadınlarından etkileniyor ve düşünce birlikte oluyorlar bu birliktelikten oluşan ırk nefiller dev diye tabir ettiğimiz boyutlarda ve inanışa göre büyük tufan da hepsi yok oluyor. ( Büyük tufana da bu ırkın neden olduğu anlatılır imiş tevratta ) Bu arada söylediğim şeyler kutsal kitaplarda yazıyormu bilmiyorum istemeden bir saygısızlık etmek istemem!! sadece nette okuduğum bazı yazılar.

+ Yorum Gönder