+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Deist bir arkadasım için edebileceğim dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Deist bir arkadasım için edebileceğim dua

  Sual: selamün aleyküm. konu başlıklarına baktım fakat birde ben sorup soruma karsılık cevap almak istedim. bahsedeceğim arkadasım kur'an-ı kerim okuyan birisiydi. kendi öyle söylemişti. ben sürekli Allah'a emanet ol diyen birisiyim. birgün buna karsılık deist olduğunu söyledi o zaman çok sert karsıladım. onun içinde ayrıca pişmanım ve halallik istediğimde helal olsun diyor ben deistim ne halelalliği gibi karsılık vermiyor. kısa kesecek olursam alkolde çok almaya başladı. onun bu durumu için edebileceğim bir dua önerebilir misiniz Allah rızası için alkoldende uzaklaşmasını istiyorum. Şimdiden Allah razı olsun selam ve dua ile. ? 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Deist bir arkadasım için edebileceğim dua


  Reklam  Cevap: Ve aleyna ve aleykümüsselam . Şunu söylemek gerekir ki ; arkadaşınız önce kendisinin ne olduğunu bilmiyor . Hani demişya Allaha emanet ol dediğinizde ben deistim diye . Deist Allahın varlığını kabul eder , bir yaratıcı vardır inancına sahip lakin diğer din ve öğelerini , peygamberleri kabul etmiyor. Galiba kendisi kendi içinde bir kavram karmaşası yaşıyor . İlmi az olan insan ; Kuran okuyor olsa bile ; bazı sorularda tatmin edici cevap bulmazsa o esnada şeytan vesvesesine de yenilirse bu durum ortaya çıkabiliyor . Allahın Onun kalbine hayır ve hidayet vermesi için dua edin , nasip ederse RABBİM eder .

 3. Misafir
  Deizm'in anlamını tam olarak bilmeyen arkadaşlar için yazmaktayım; Deizm İnancına Göre Allah Vardır Fakat Allah Dünyayı Bir Makine Gibi Yaratıp kendi işlevine bırakmıştır ve hiç ilgilenmemiştir. Allah hiçbir zaman Dünyaya müdahale etmez . Allah Belirli bir düzen doğaya ve evrene koymuştur ve hiçbir şekilde elleşmediğini savunur.

+ Yorum Gönder