+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kardeş ile dargınlık Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kardeş ile dargınlık

  Sual: Selamun aleykum,

  ben ablam ile darginim, cünkü bir kiz bulmusdum internetten yazisiyordum, sonra ablama sordum nasil o kizin karsisina cikabilirim diye, ve bana yanlis fikir verdi, kasinin ortasini aldir gibi fikirler verdi, sonra kasimin ortasini aldirdim ve kizin karsisina ciktim, ama bilmiyorum kiz beni bu yüzden mi begenmedi, kiz beni begenmedi, belkide kasimin ortasini aldirmasamda begenmezdi, ama kas ortasini aldirmak günah bence.

  ve sadece bu da degil, ablam diye evine gidince bana yemek vermek istemiyormus, evinde yemek yememi istemiyormus gibime geliyor.

  Ablamla kac aydir konusmuyorum. Sorum: yinede konusmalimiyim, dargin olmamam mi lazim, barismalimiyim? ? 2. Crowley
  Devamlı Üye

  Cevap: Kardeş ile dargınlık


  Reklam  Cevap: Kaş ortasını aldırmaya günah demişsin Zinaya dememişsin.


  "Bir müslümanın, din kardeşini üç gün üç geceden fazla terkedip küs durması ''Helâl'' değildir.

 3. Misafir
  Cevabiniz icin tesekkür ederim. Ben o kizla evlenmek istiyordum. Belkide kafama cok fazla takiyorum herseyi. Yegenlerimle herzaman ilgileniyorum, derslerine falan yardim ediyorum, yinede arada bir surat asar gibi oluyor, moral bozuyor. Ama neyse gidip helallesmem lazim ozaman. Tesekkür ederim.

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Yaratılanı severim , YARATANdan ötürü demiş Yunus EMRE . Etrafımızda canımızı sıkan aileden veya dışardan kişiler olabilir fakat bu insanları Allah rızası için affetmek , sevmek , Allah rızasını gözeterek muamele etmek en doğrusudur , belkide onlar biizim sınavımızdır . O yüzden kötü niyet ve dilekle yerine , hidayet ve iyi dileklerle dualar ederek ,Allah rızası için aramızı iyi tutmaya çalışmalıyız

+ Yorum Gönder