+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz. Muhammed’in Son Peygamber olduğuna dair Kuranda ayet var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. Muhammed’in Son Peygamber olduğuna dair Kuranda ayet var mı?


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Hz. Muhammed’in Son Peygamber olduğuna dair Kuranda ayet var mı?


  Reklam  Cevap: KUR'AN: Ahzâb Suresi ; Sure 33, Ayet 40

  “Muhammed içinizden hiçbir erkeğin babası değildir, lakin Allah'ın resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkıyla bilir.” (Ahzab, 33/40)

 3. Misafir
  ancak "sonuncusu" derken, "en son gelen" manasında bir sonuç da çıkarılabilir. yani "bundan sonra peygamber gelmeyecek" sonucunun çıkartılması bana doğru gelmiyor. orada bir kelime kargaşası var ve hatta çok net biçimde "artık peygamber gelmeyecek" şeklinde bir ifade yok.

 4. Misafir
  Bir onceki mesaja ithafen;
  Arapca biliyor musunuz bilmiyorum lakin "sonuncu" olarak bildirilen bircok meal var.
  Ingilizce olan bir mealde
  (Thomas B. Irving :
  33.40 - Muhammad is not the father of any of your men, but ( he is ) God's messenger and the Seal of the Prophets . God is Aware of everything!
  )
  Seal olarak yazilmis, yani muhur, kapatan, sonuncu olarak.

  Peygamberler Allah mesaji getirmekle gorevlidirler, son kitap Kuran in degismeyecegi ve Allah tarafindan korunacagi acikca bildirilmistir (Hicr,9).
  Dolayisi ile baska bir peygambere gerek kalmadigi sonucuna varilabilir, bu da baska bir kanit olabilir.

  Alim olan Allah tir, en dogruyu o bilir.

+ Yorum Gönder
peygamberimizin son peygamber olduğuna dair ayet,  son peygamber ayeti,  kuranda son peygamber,  hz muhammed son peygamber ayet,  peygamber efendimizin peygamber olduğuna dair ayetler,  Hz Muhammed son peygamberdir doğru mu