+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Arkadaşlar tarafından dışlanmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Arkadaşlar tarafından dışlanmak

  Sual: Arkadaslarim tarafından dislaniyorum hangi duayi okumaliyim biri bana yardim etsin ne yapacagimi bilmiyorum çok kotu bi durumdayim iletişime geçelim lütfen ? 2. Misafir

  Cevap: Arkadaşlar tarafından dışlanmak


  Reklam  Cevap: sekin olup onla konuş hala devam ediyorsa ondan uzak dur yine devam ediyorsa öğretmenine söyle ama onla döğüşme

 3. halilcan
  Devamlı Üye
  hangi konularda dışlanıyorsunuz?
  İslami bir konuysa onlara umursamamak lazım. Evet bazen şartlar çok zor olabiliyor ama en azından eliniz geldigince onlara uymayın, gücünüz yetmiyorsa o tarz konulara girmeyin. Allah'a sığının.

  ‘‘Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah’ın yolundan şaşırtıp saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak ‘zan ve tahminle’ yalan söylerler.’’ (En’am Suresi, 116)

  Kuran ahlakına uygun yaşamayan toplumların ortak özelliği, kitlevi bir aldanış içinde olmalarıdır. Bu ayetten de anlaşıldığı gibi, böyle bir toplumun bireylerinin pek çoğunun aynı yapıda olması, bir tür “sürü” psikolojisi meydana getirir ve zaten var olan yanlışı daha da kuvvetlendirir. Allah’ın ve ahiret hayatının varlığını kavrayamayan bu tür toplumları Allah Kuran’da “cahiliye” toplumu olarak tanımlar.

+ Yorum Gönder