+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Miraç gecesi gökte nurdan bir şehir gördüm. Dünyadan bin kat daha büyüktü. Hadis-i Sıhhati nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Miraç gecesi gökte nurdan bir şehir gördüm. Dünyadan bin kat daha büyüktü. Hadis-i Sıhhati nedir ?

  Sual: Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuşlar:

  “Miraç gecesi gökte nurdan bir şehir gördüm. Dünyadan bin kat daha büyüktü. Nurdan zincirlerle asılı duruyordu. O şehrin yüz bin kapısı vardı. Her kapının önünde bağlar ve bahçeler bulunuyordu. Her bahçede nurdan köşkler vardı. Her köşkte de nurdan yetmiş oda vardı. Her odanın yüz bin kapısı vardı. Kapıların bir kanadı altından, bir kanadı gümüştendi. Her odanın önünde bir de nurdan taht vardı. Her tahtın üzerinde ipekten yetmiş döşek vardı. Her döşeğin üzerinde birer hûri kızı oturuyordu. Hûri kızlarının bütün âzaları nurdandı. O hûrilerden bir tanesi serçe parmağını dünyaya gösterseydi, ayın ve güneşin ışığı kaybolurdu.”

  Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyuruyor:

  - Ben sordum, Yâ Rabbi, bu azametli makam acaba hangi peygamberindir? HAK Teâlâ hazretleri bana buyurdu:

  - Ey habibim, bu makam sıdk ve ihlâsla bir kere ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kulumundur. Gece ve gündüz Vakitlerinde Allah (c.c) çok çok zikreden Erkek ve Kadın müminler içindir.Muhakkak ki zikredenler için benim katımda bundan daha fazla lütuf ve kerem vardır. Benim rahmetim bu senin gördüğünden de geniştir.

  Ondan sonra Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:

  - Her kim ihlâsla ‘Lâ İlâhe İllallah’ derse cennete girer.

  ( Hakîm Tirmizi, Nevadirül Usul, 1/91)

  [ Eşrefoğlu Rumi (k.s.) , Müzekkin Nüfus, Sayfa 389 , 54 Farz Şerhi ( 1.Farz) Syfa : 15-16 ] Bu hadisin sıhhati nedir arkadaşlar ? ? 2. İslam
  Kur'an Hadimi

  Cevap: Miraç gecesi gökte nurdan bir şehir gördüm. Dünyadan bin kat daha büyüktü. Hadis-i Sıhhati n


  Reklam  Cevap:
  Müzekkin Nüfus
  bu eser bir sürü hikaye ile doludur itibar etmeyin

+ Yorum Gönder