+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sorularlaislamiyet ve dinimizislam arasındakı farklılıklar. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sorularlaislamiyet ve dinimizislam arasındakı farklılıklar.

  Sual: Selamun Aleykum. Yardımınıza ihtiyacım var. Sorularlaislamiyet ve dinimizislam arasındakı farklılıklar kafamı çok karıştırıyor. Hangisine inanıcam bilmiyorum. Sorularlaislamiyet müzikin haramı da var mubahı da diyor, sünnete, mekruha önem vermemek küfür olmaz diyor amma dinimizislam müzik icma ile haramdır, sünnete mekruha önem vermemek küfürdür diyor. Ben şimdi kime güveniyim kime inanıyim. Yardım edin ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Sorularlaislamiyet ve dinimizislam arasındakı farklılıklar.


  Reklam  Cevap: müzik konusu itilaflı konulardır isyan şarkılarını dinlemek tabiki caiz değildir. Sorularlaislamiyet bildiğim kadar çok sağlam bir site diyebilirim.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Sorularla İslamiyet sitesinde Şafi Mezhebiyle ilgili bir yazı görmüştüm ve o yazıyı bugüne kadar hiçbir Şafi kitabında görmemiştim.Siteye bu bilgiyi hiçbir kitapta görmediğimi söyledim ve kendilerinin hangi kaynaktan yazdığını sordum.Cevap olarak;şuan kaynağı bulamadık bu sebeple o yazıyı kaldırdık dediler.Sonra baktım cidden kaldırmışlardı

  Diyeceğim şu ki:Bugüne kadar benim de çok güvendiğim bir siteydi.Ama namaz konusunda bu hatayı sitede soru cevaplayanlar bugüne kadar görmediyse sitede soru cevaplayanların çok da önem vermediği anlaşılıyor.Tamam her insan hata yapabilir;ama burada sadece hata söz konusu değil.Kaynaksız yazı yazmıyorlarsa zaten o konuda da yazmazlardı ve sorduğumda hemen kaynağı verirlerdi.Yani hem kaynaksız yazı yazmışlar hem de o yazıyı sitedeki hocalar kaç aydır/yıldır fark etmemişler.

  Ben söz konusu siteyi kötülemiyorum.Sadece yaşadığım bir olayı aktardım buraya.

  Müziğe haram diyenler de var,sözleri meşru olunca caiz diyenler de var.

 4. halilcan
  Devamlı Üye
  birkaç yeri kullanmak her zaman daha iyidir. mumsema,sorularlaislamiyet,fetvameclisi, ilimdünyası, fetvalar.com
  dinimizislam pek tercih etmeyin, sünnet ve kaza namazı tek niyet ile ilgili görüşleri yanlış mesela hanefilere göre. bazı görüşler de de çok sertler, ihtilaflı konulara bile direk haram falan diyorlar.
  fetva.net uzak durun

+ Yorum Gönder
dinimiz islam güvenilir mi