+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cennet ve Dünya arasındaki fark nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cennet ve Dünya arasındaki fark nedir ?

  Sual: Selamun Aleyküm arkadaşlar öncelikle belirteyim 13 yaşındayım 2 yıl arayla anne ve babamı kaybettim babam sonradan vefat etti onun vefatından sonra psikolojim bozuldu. ve sürekli şu sorular kafamı karıstırmaya basladı bazen öyle uzun sürüyorki başım ağrıyor uzatmadan geçeyim.
  Cennet ve dünya arasında ne fark var gibi sorular aklımda uyanıyor ne kadar arastırsamda biraz zaman geçtikten sonra tekrar baslıyor kurtulamıyorum vesvese olabilirmi diye vesvese geçirmek için dua okudum ama geçmedi bende bir dini siteye başvurmak istedim cevaplarsanız sevinirim iyi günler ? 2. Misafir

  Cevap: Cennet ve Dünya arasındaki fark nedir ?


  Reklam  Cevap: Bu dünya hayatı, eğlence ve oyundan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise, işte asıl hayat odur, keşke bu gerçeği bilselerdi. 29/ANKEBÛT-64

  Kalıcı bahçelere/cennetlere gireceklerdir; babalarından, eşlerinden ve evlatlarından uygun olanlar da girecekler. Melekler her kapıdan yanlarına girerek ‘Sabrınızın karşılığı olarak huzur ve güvendesiniz. O dünyanın sonu ne güzelmiş!’ diyeceklerdir.” (Ra’d, 13/19-24)

  “Şu aşağılık dünya.” (A’raf: 169)

  Sehl b. Sa’d (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Allah katında dünya bir sivrisineğin kanadına denk olsaydı (yani tüm dünya ve içindekilerin değeri bu kadar olsaydı) Kafire dünyada bir yudum su içirmezdi.” (İbn Mâce, Zühd: 3)

  Hayır siz, dünya hayatını seçip üstün tutuyorsunuz. Ahiret ise daha hayırlı ve daha süreklidir. (A'la Suresi, 16-17)

  Eğer cennette olan şeylerden bir tırnaklık miktar görünseydi yer ile gök arasını süse boğardı. Eğer cennet ehlinden bir adam görünüp bileziklerini gösterseydi, Güneş'in yıldızların ışıklarını bastırdığı gibi Güneş'in ışığını bastırırdı. (Tirmizi), Büyük Hadis Külliyatı-5, s. 409/10096)

 3. Misafir
  Teşekkürler ama bunu okuyorum ama tekrar geliyor aralıklı kurtulmak için bir dua varmıdır ?

 4. Misafir
  Peki bunları okuyorum okuyunca bu sorular diniyor fakat tekrar başlıyor kurtulamıyorum ?

+ Yorum Gönder