+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Günah olmayan bir şeye günah demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Günah olmayan bir şeye günah demek

  Sual: Olay şöyle oldu annem öğlen yemek yemeye zorladı benim de iştahım yoktu ama zorla yedim ondan sonra annecim bir daha ısrar etme aç değilken yemek yemek günahtır israftır dedim.ama bir yerde okumuştum aklımda böyle kalmış kötü bir niyetle söylemedim şimdi araştırınca gördüm ki günah değil ama kalbi karartırmış benim günahım nedir lütfen cevaplayın tevbe ettim ama içim rahat etmedi. ? 2. mum
  Administrator

  Cevap: Günah olmayan bir şeye günah dedim


  Reklam  Cevap: Günah / Haram olan bir şeye günah değildir haram değildir demek küfürdür.
  Ama senin durumun farklı.
  Sen günah olan bir şey değil, mübah olan bir şey yapmışsın.

 3. Misafir
  Çok sağolun içim rahatladı Allah razı olsun hayırlı geceler

 4. Misafir
  kardeşim ramazanda oruçlu olduğu için küfürlü şarkı dinlemicem günah olur dedi bende her zaman da günahtır dedim bunun hükmü nedir.acaba vesvesemi?

 5. Misafir
  Es selamunaleykum Sosyal Medyalarda sevgilisi olan kişiler genellikle bunu ilişkisi başladı veya ilişkisi var şeklinde durumlar paylaşıyorlar. Buna gelen yorumlar ise Hayırlı olsun Allah ayırmasın şeklinde dualardır. Peki islam dininde harama helal demek küfürdür. Haram olan bir şeye Hayırlı olsun demenin hükmü nedir ? İnsanı dinden çıkarmaz mı?

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu tür şeyleri yapmamak ve yapanları da tebrik etme gibi şeylerden de uzak durmak gerekir. Böyle gelişi güzel olur olmaz her konuda insanı dinden çıkarır mı demek doğru değildir. Bu yaptıkları bir haramı helal görmek değildir ama günahtır ve yanlıştır.

+ Yorum Gönder