+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'la artık muhatap değilim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'la artık muhatap değilim

  Sual: Bugüne kadar kimseye zararım olmadı iyi bir insanım ama hep kötülük gördüm. Çoğu da ailemden, neler olduğunu burda anlatamam ama inanınki dayanılmayacak şeylerdi. Hakkım yendi, zulm gördüm, mutluluğum elimden alındı, en ama en acı şeyleri de yaşadım. İmtihan dedim ama böyle imtihanı peygamberler bile görmemiştir. Hep sabrettim bugüne kadar. Ama bugün sabrım taştı artık. Allah var evet ama ben artık ona güvenmiyorum. Nerde kötü insan var hepsi mutlu, zengin, sorunsuz bir hayatı var. İyi insanlar hep zor durumda, sıkıntıda. O kadar çok çektim 27 yıllık hayatımda. Allah var ama iyileri değil kötüleri seviyor, iyilerle alay ediyor, her şeyi pislik insanlara veriyor. Ben de şu saniyeden sonra Allah'a güvenmiyorum. Daha da adını ağzıma bile almam, beni sevmeyeni ben de sevemem. ? 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Allah'la artık muhatap değilim


  Reklam  Cevap: Seni bunalıma götüren maddi sıkıntı faturasını Allaha çıkarıp ona küsmen iyi bir karaktere sahip olmadığını gösteriyor ya da bunalımdan yazdın.
  İmtihan dedim ama böyle imtihanı peygamberler bile görmemiştir
  Peygamberlerin çektiği sıkıntının binde birini çekseydin dayanamaz intihar ederdin

 3. Misafir
  böyle bir durumda karakterime laf ettiğin için aciz bir insansın. Ben genel konuştum zenginlik diye. Bunalımda değilim ama teşhis koymaya çalıştığına göre sen psikologsun galiba.

  Arkadaşlar lütfen soruma mantıklı ve aklı fikrinde yerinde kişiler cevap yazsın.

 4. Misafir
  Neden intihar edeyim sayın üye? Nerden biliyosun ne yaşadığımı? Ahkam kesmek çok kolay değil mi, üzerimden müslümanlık primi yapmaya çalışıyosun.

 5. Misafir
  ilk olarak hayata isyan etmeyi bırak bu dünya hayatında her insanın derdi vardır. Ailemden çok çektim diyorsun hiç kendini sorguladın mı ailem bana neden böyle davranıyor diye belkide sorun sendedir. Diyelim ki sorun sende deil beteri beteri var bak ailem diyorsun onu diyemeyen insanlar ömürleri boyunca sağa da solda ezilmiş sokak köşelerinde yaşamış insanlar var. Onuda geçelim ailen çok mu eziyet ediyor uzaklaş onlardan kendi hayatını kur gördüğün kötülükleri peygamberler görmemiştir diyorsun sen hiç Peygamberimiz (sav) gibi annesiz babasız yaşadın mı en yakınların tarafından hakaret gördün mü taş yağmuruna tutuldun mu yaşadığın yerden gitmek zorunda kaldın mı evlat acısı yaşadın mı ? Bu dünyadan her kez zulüm görüyor acı çekiyor. Bu dünyaya niçin geldiğini unutma bu dünya yan gelip yatma yeri deildir her şey bir sınavdır. En önemlisi de eğer ki zalimler bu dünyada cezalandırılsaydı ahiret ne işe yarardı hiç böyle düşündün mü ?

 6. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Ne acı , mesajı açtığın konuya bak , sen kimsinde muhattap değilim diyebiliyorsun ki? Dönüp kendine ,Rabbim bana kendini hatırlattı , herşekilde hamdetmemi sağladı ama bn bilemedim , onun çağrısından mahrum kaldım demiyordaa muhattapp değilimm diyor. Hz Ebubekir dua etmiş Ey Allahım beni hiçmi sevmiyorsun hiç sıkıntım yok hiç birşey başıma gelmiyor bu ara diye dua etmişte , bi kaç gün sonra en sevdiği devesi ölmüş kalkmış sevinçlee şükür namazı kılmış . Sanki tek dert sende var , çevir gözünüde o kabuğundan bir çık bakalım , neler var hayatta neler olmuş , insanlar neler yaşamış .. 576 megapiksel ile görmeni sağlayan gözün o kafana tesadüfen yerleştirilmedi . Sen hala kalkmış muhattap değilim demişsin , sanatın sanatkarını görmekten acizsin , adını ağzıma almam demişsin , kimi kime şikayet ediyorsun sen ahmak insan?

 7. Misafir
  Yorum soran arkadasa yaziyorum benimde senin gibi buhranlarim oldugunda cok isyan ettim kizdim basina eminim cok kotu seylergelmistir sana inayorum bende kizip namazi biraktigim zamanlar oldu ancak onun rahmetinden en fazla 1 gun bilemedin 2 gun uzak kalabildim.sonra tovbe edip yine secde ettim.sende kendine ruhuna don burda yazanlari bos ver. Eminim ruhunda bunlari yazarken bile tovbe eden bir yer vardir.biz rabsiz yapamayiz en dazla isyan eder yine ona doneriz.rabbim seni dogru yola iletsin.hatan varsa onlari gostersin kardesin.

 8. Misafir
  Yasemin adlı üye, sen kimsin ki bana hakaret ediyorsun? internetten millete hakaret ediyosun.

  Düzgünce yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Zira sabaha karşı tevbe ettim ayrı kalamadım Allah'tan. Rabbim kimsenin derdini dermansız bırakmasın.

  Benim bu sıkıntım buraya yorum yapanlara da imtihan oldu. Kimileri aptalca bana saldırdı laf etti, kimileri mantıklıca ve güzelce açıklama yaptı. Kimse şunu unutmasın, düşmez kalkmaz bir Allah.

+ Yorum Gönder
allaha güvenmiyorum,  allaha güvenmemek