+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Siyah bayraklılar çıkacak kar üstünde emekleyerek dahi olsa onlara katılın Hadisi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Siyah bayraklılar çıkacak kar üstünde emekleyerek dahi olsa onlara katılın Hadisi

  Sual: selam-un aleyküm...bir hadiste siyah bayraklılar çıkacak kar üstünde emekleyerek dahi olsa onlara katılın buyuruluyor ve bir başka hadiste ümmetim 1500'den sonrasını göremeyecek buyuruluyor biz 1432(hicri)de olduğumuza göre o müminleri sonu ebediyet olan hicret o esinti yakınmıdır.çünkü bir hadiste kıyamet kopmadan önce bir rüzgar esecek müminlerin canını alacak buyuruluyor yine başka hadiste kıyametin kafirlerin üzerine kopacağı söyleniyor.bu konular hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim? ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: "Siyah bayraklılar çıkacak kar üstünde emekleyerek dahi olsa onlara katılın" Hadisi


  Reklam  Cevap: ahir zaman çıkacak olan mehdi a.s dır ve ona tabi olaca müminlerdir ALLAH bizleri onun arkasından gitmeyi nasip etsin.
  Allah Allah diyen hiçbir kimsenin üzerine kıyamet kopmaz.” (Müslim: 184)
  Gün gelecek, yerüzünde Allah Allah diyen insan kalmayacak, bu sebeple de kıyamet kopacak. Abdullah bin Mesud -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz şöyle buyurmuştur:

  -“ Kıyamet yalnız kötü insanların üzerine kopacaktır.” (Buhârî – Müslim: 2949)

+ Yorum Gönder