+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çok zor durumda olana Allah için yardım etmenin sevabı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çok zor durumda olana Allah için yardım etmenin sevabı

  Sual: Ben bunun icin cok ozur diliyorum ama maalesef konuyu acmak zorunda kaldim.
  Adim zeynep. cok muhafazakar, dindar ve namuslu bir ailede yetistim ve kendiminde oyle oldugunu dusunuyorum. Annem var ve o tam benim modelim. Farkinda olarak veya olmayarak bir isi yaparken annem acisindan sonuclarini dusunuyorum. Ona layik bir kiz olmak istiyorum.
  Ama su son iki haftada kendimi taniyamadim adeta. Yatili bir okul da okuyprdum ve cok iyi bir puanla sehir disinda bir lise kazanmistim. Fakat bir sene sonra annemi cok ozledigimden dolayi naklimi memleketime aldirdim. Memleketime dondugumde kafami yastigima bir gun bile rahat koyamadim...
  Bir erkek bana degdiginde anlamadigim bir sekilde icime seytan giriyor ve sehvani duygular hissediyorum. Bu beni cok buyuk bir vicdan azabina sokuyor. Kendimi cok kotu hissediyorum ve su ana kadar hicbir sekilde boyle bir seyle karsilasmamistim. Allah askina bana bir yol gosterin. Derslerime kafa veremiyorum ve 100-95 notlarla hocalarin gozdesi olan beb 35lerde surunuyorum.
  Cevap veren herkesten Allah razi olsun... ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Çok zor durumda olana Allah için yardım etmenin sevabı


  Reklam  Cevap: Bu tür duygular çoğu insanda olan şeylerdir. Bazı insanların şehvi arzuları daha ağır basmaktadır. Bu durumdan kurtulmanız için İslamın çizmiş olduğu sınırları geçmemeniz gerekir. Karşı cinsle hiçbir şekilde dokunmanız bir arada bulunmanız helal değildir. Günümüz şartlarında okuma imkanları arttı ve bulunduğunuz bu durumdan ancak Açık öğretimde okuyarak ve annenizden ayrılmadan öğreniminizi tamamlaya bilirsiniz. Şunu da unutmayın eğer evlenme imkanınız varsa salih bir eşle evlenmeye çalışın. En iyi yöntem evlenmektir.

+ Yorum Gönder