+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kişi sevdiğiyle beraberdir hadisi ile ilgili sorum var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kişi sevdiğiyle beraberdir hadisi ile ilgili sorum var

  Sual: Selamun aleyküm öncelikle,
  benim sormak istediğim bir şey var kişi sevdiğiyle beraberdir diye bir hadis olduğunu duydum. Bu dünyada sevdiğim biri var ama onunla birlikte değiliz şu an. Ben onu severek ölürsem ve o da evlenirse ileride ahirette ben onunla olabilir miyim yoksa o eşiyle mi birlikte olur bu sorumun cevabını çok merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. ? 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: "Kişi sevdiğiyle beraberdir" hadisi ile ilgili sorum var


  Reklam  Cevap: Sen o hadisi çok yanlış anlamışssın.Sevdiğiyle beraberdir derken yani kişi sevdiği ile beraber hoşrolunacaktır.Mesela kafirleri seven onların adetlerine özenip beğenen onlarlar hoşrolacaktır.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  evet malesef yanlis anlamissin.
  o hadisde amelleri az olup amelleri cok olanlara yetisemeyen kisilerin durumunu azda olsa umitlendirmek maksat.
  PEYGAMBER efendimizi cok seven bir sahabi onun derecesine erisecek amelleri olmadigi icin.ahirette peyg efendimizi goremeyeceginden cennete girse bile ona kavusamamaktan endiselenir.
  Amellerim az nasil sana kavusacagim ya resulallah der.
  sevgililer sevgiliside gulumseyip
  kisi sevdigi ile beraberdir uzulme der.
  eger dunyada iken muminleri ve peyg.efendimizi derece olarak cok seversen.elbette imanla gider azda olsa Allaha amellerinle kendini ispatlarsan onlarla hasrolursun.sevdiginde ayni sekil tabii.
  burda bile onunla imtihan edildiginin farkindamisin?Allahuteala insanlari en cok neyi ve kimi severlerse onunla imtihan eder unutma.
  derdin beser olmasin.derdin Allah sonra resulu olsun kardes.

+ Yorum Gönder