+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Caner Taslaman kimdir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Caner Taslaman kimdir ?


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Caner Taslaman kimdir ?


  Reklam  Cevap: Caner Taslaman, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan İstanbul'da bitirdi. Kimya mühendisi bir annenin ve doktor bir babanın oğlu olarak küçük yaşlardan itibaren doğa bilimleri ile ilgilendi. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında antropoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde, Big Bang Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle yüksek lisans, Evrim Teorisi’nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle doktora derecesini kazandı. Daha sonra ise Kuantum Teorisi’nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yazdığı kitapla doçent oldu, yine bilim-felsefe-din üçgenindeki çalışmalarıyla profesörlük derecesini de aldı. Ayrıca "Küreselleşme Sürecinde Türkiye'deki İslam" çalışmasıyla ikinci doktorasını İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakultesi'nde tamamladı. İlk olarak Tokyo Üniversitesi'nde daha sonra Oxford Üniversitesi'nde post doktora çalışmaları yaptı. Harvard Üniversitesi'nde ve Cambridge Üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak bulundu. Son dönemdeki çalışmalarında ve yurtdışında bulunduğu üniversitelerde en çok odaklandığı konu modern bilim-felsefe-din ilişkisi olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde profesör öğretim üyesidir.

  Bilim-Felsefe-Din İlişkisi, Küreselleşme ve İslam, Kuran ve Bilim, Din Felsefesi, Bilim Felsefesi, Fizik Felsefesi ve Biyoloji Felsefesi en çok ilgilendiği alanlardır.

 3. Misafir
  Yok adam ayet ayetle tefsir edilir sonra hadisle diyor.hükmün kalkması ile ilgili hiçbir ayet ve sahih hadis olmadığını söylüyor.birçok konuda bu konu dahil kendisini haklı gördüğüm ama cübbeli hocam kadar sevmedigim bir zat.ama ikisinde de hata yaptım ozur dilerim yaklaşımı goremedim sizin site de buna dahil sonuçta hatasız kul olmaz

 4. Misafir
  Ben neyi anlamıyorum biliyor musunuz dini yönü kuvvetli insanlar olarak sizler nasıl bu kadar eleştirel yaklasabiliyorsunuz,yargiliyorsunuz Caner Taslaman' i ya da Mehmet Okuyan' i. Bu adamlar kötü birşey soulemiyorlar ki, din yoktur Allah yoktur kuran yoktur deniyorlar ki , bu insanlar hayatlarının odak noktasi yapmışlar dini, islami Allah' in verdiği akımlarıyla astirip en doğru yolu bulma çabasındalar ama sizler diyorsunuz ki hayır kimse araştırmasında herkes kulaktan duyma bilgilerle yaşasın dinini, dini öğrendiği kişilerin yanılmış olma ihtimali olamaz mı? Ya yaniliyorsa x hoca, ya eksikse bilgisi , ya yanlış yönlendiriyorsa beni neden riske atayim Rabbim zaten. Kitap göndermiş klavuz olsun diye ben neden okuyup anlayamıyorum da birilerine muhtaç kalmaliyim? Gerçekten çok şaşırıyorum , he şunu da söyleyim ben sizlere sonuna kadar saygı duyuyorum temiz duygularla dinini yaşamaya çalışan herkese sonuna kadar saygı duyuyorum

 5. Misafir
  Sizinle aynı fikirdeyim ayrıca caner hocayada mehmet hocayada saygı duyuyorum ve inançlı bir insan olmama rağmen ne kadar çok şey öğrendim ikişsindende allah razı olsun ve böyle aydın insanların dini her daim anlatması lazım.

 6. Misafir
  Kur'ân a davet ettikleri için tepki alıyorlar. Biz insan olarak kulaktan duymaya alışkın durumdayız. Okumayı tembellik edinmiş toplum olarak, malesef hikaye dinlemeyi seviyoruz. Birileri bizi uyandırmalı

 7. Misafir
  Arkadaşım bu saydığın şahıslar İslamı içerden yıkmaya çalıyorlar Bunlar oryantalist, harici , mutezili ... Cübbeli hocayı dinlediğine göre durum çok da kötü degil Sana tavsiyem bu kişileri biraz daha araştır doğru bulursun Hidayet Allahtan vesselam.

 8. Misafir
  anlamak icin birilerine ihtiyac duymyacak yapidaysak..kurani okuyup anlyabilecektik o zaman niye peygamberler gonderildi ki .. kuran-ı kerim o halde bi taşın üstüne inseydi insanlar da ordan okuyup dileyen anladığı gibi hareket etseydi.. caner taslaman ve benzerleri bana gore insanlri peygamberin sunnetlerinden uzaklastirmaya calisan peygamber sunnetinden uzak insanlar..

 9. Misafir
  Peygamberler kendilerine gönderilen kitabı tebliğ ettiler. İslam tarihine bakarsanız, sahabenin bazı konularda Hz muhammet e Ya muhammet bu senin fikrinmi yoksa vahiy mi diyerek bazı itirazları olmuştur. Asl olan kurandır. Caner Taslaman, Mehmet okuyan ve birçok profösör bu işin gerçekten hakkını veriyor. Hiç kimse İslam tarihinde Cemel vakasından bahsetmez. Peygamberimizin en yakınları Hz Aişe ve Hz Ali savaşmış ve 18 000 müslüman ölmüştür. Buda bize Din konusunda öncelikli ve değişmez kaynağın Kuran olduğunu gösteriyor. Bu gün Hz Ömer i mevcut külliyatan hadis, siyer, kelam fıkıh, kıyas icma, gibi ilimlerden sınav yapma şansımız olsaydı muhtemelen zayıf alırdı. Oysa hepimizden daha din bilgisine sahip. Ama direk Kuran ile ihya olmuştu.

 10. Misafir
  Caner Yaşlanan ve Mehmet Okuyanı belirli tartışma programlarında takip ederken farkettigim şey şudur.Hadisleri kabul etmezler İmam Buharının naklettiği hadisin doğruluğunu tartışırlar halbuki hadis rivayetleri sağlam yollarla yapılır.

 11. yusu'f
  Üye
  Pɾof. Dɾ. Caner Taslaman, akademisyen, yazaɾ. Din felsefesi ve bilim felsefesi alanında çalışmalaɾ yüɾütmektediɾ. Kuɾ'an aɾaştıɾmacısıdıɾ.

  İstanbul'da doğdu; ilk, oɾta ve lise eğitimini doğduğu şehiɾde bitiɾdi. Kimya mühendisi biɾ annenin ve doktoɾ biɾ babanın oğlu olaɾak küçük yaşlaɾdan itibaɾen doğa bilimleɾi ile ilgilendi. Boğaziςi Üniveɾsitesi Sosyoloji Bölümü'nde üniveɾsite eğitimini tamamladı. Üniveɾsite eğitimi sıɾasında antɾopoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlaɾla ilgilendi. Aɾdından Maɾmaɾa Üniveɾsitesi Felsefe ve Din Bilimleɾi bölümünde, Big Bang teoɾisinin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzeɾine yaρtığı teziyle yüksek lisans çalışmasını bitiɾdi.
  2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Felsefe bölümünde Profesör unvanını almıştır.Çeşitli televizyon ve radyo programlarında, din ve bilim tartışmaları üzerine görüş bildirmektedir.
  Türkçe,İngilizce ve Bosnakça makalleleri bulunmaktadır.

+ Yorum Gönder
caner taslaman kimdir,  caner taslaman kiminle evli,  caner taslamanın eşi,  caner taslaman evli mi,  caner taslaman eşi kim,  caner taslamanin esi,  caner taslaman eşi