+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Neden bayram farklı günlerde kutlanıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Neden bayram farklı günlerde kutlanıyor


 2. Ahmet
  Devamlı Üye

  Cevap: Neden bayram farklı günlerde kutlanıyor


  Reklam  Cevap: Neden Bayram farklı günlerde kutlanıyor


  Yarın arefe!Cumartesi bayram..

  Hacı adayları Arafat yolunda!
  Mina'ya çıkan yüz binlerce hacı adayı zikir sedaları içinde Arafat'a yöneldi. Arafat günü Cuma! Hacc-ı Ekber'e tevafuk etmesi ayrı bir heyecana sebep oldu!

  Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, Arafat'a çıkmak için Mekke'den ayrılıyor. Mekke'de konaklayan hacı adayları, Harem-i Şerif'te sabah namazını kıldıktan sonra, otobüslerle ve yaya olarak Arafat'a hareket etti.

  Mina'ya çıkan yaya yolunu tamamen kapatan yüz binlerce ihramlı hacı adayı, Arefe gününü (Cuma günü) Arafat'ta geçirecek. Hacı adayları, öğle ve ikindi namazını burada birleştirerek kılacak.

  Arafat'ta vakfeye duracak olan hacı adayları, güneş battıktan sonra Müzdelife'ye geçecek, akşam ve yatsı namazlarını burada birlikte kılacak.

  Hacı adayları, Müzdelife'de de vakfeye durup, sabah namazını kıldıktan sonra, güneş doğmadan Müzdelife'den Mina'ya gidecek. Mina'da çadırlara yerleşecek olan hacı adayları, şeytan taşlayıp, kurban kestikten sonra ihramdan çıkacak.

  Hacı adayları, daha sonra Harem-i Şerif'i tavaf edecek, bu tavafla haccın ikinci farzını da yerine getirip, hacı olacak.
  (habervakti)

+ Yorum Gönder