+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hangi cemaat nasıl örtünür Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hangi cemaat nasıl örtünür


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Hangi cemaat nasıl örtünür


  Reklam  Cevap:
  Başörtü bağlama şekilleri nasıldır
  Başörtü bağlama resimleri
  Tesettürle ilgili ayetler:

  "Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle, dışarı çıkarken üstlerine cilbablarını alsınlar. Bu, onların tanınmasını ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Allah, Gafûrdur, Rahîmdir."(Ahzab, 33/59).
  "Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah'a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin umduğunuza nail olasınız." (Nûr, 24/31).
  "Ay halinden kesilmiş ve evlenme için ümidi kalmamış olan yaşlı kadınlar zinet yerlerini erkeklere göstermemek şartıyla dış elbiselerini bırakmalarında onlar için bir günah yoktur. Bununla birlikte yine de sakınmaları kendileri için daha hayırlıdır." (Nûr, 24/60).

 3. kaars
  Devamlı Üye
  en iyi en güzel örtünme DİKKAT ÇEKMEYENDİR

+ Yorum Gönder
hangi cemaat nasıl örtünüyor,  süleymancı kadınlar nasıl örtünür,  tarikatlara göre türban şekilleri,  hangi cemaat nasıl örtünür,  cemaatlere göre türban,  tarikatlara göre örtünme şekli,  cemaatlerin baş örtme şekilleri