+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Namaz borcu ahirette nasıl ödenir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namaz borcu ahirette nasıl ödenir

  Sual: hayirli aksamlar,1 senelik namaz borcum var bunu nasil kaza edebilirm diger yazilarinizdan okudugum kadariyla kildigim namazlardan önce kaza namazi kilmam gerekir fakat tam olarak anlayamadigim mesela sabah,ögle,ikindi, aksam, yatsi namazlarinin hepsinin öncesinde kaza namazimi kilmaliyim yoksa günde 1 defa kaza namazi kilmak yeterlimi.Birde sadece kaza namazi kilarken namazin sadece farzini kilmanin yeterli oldugunu okudum bu dogrumudur. ? 2. Misafir

  Cevap: Namaz borcu ahirette nasıl ödenir


  Reklam  Cevap: Selamun aleyküm. Öncelikle kıldığın her vakit namazından önce veya sonra mesela ögle namazı için "Niyet ettim Allah rızası için üzerime duşen son öğle namazının kazasını kılmaya" diyerek niyet edip kazayı kılarsınız. 1 senenin sonunda borcunuz tamamlanır. Eğer zorlanmıyorsanız 2 tane de kılabilirsiniz. Yalnız hesap yapmanı oneririm. Büyük Evliya abdulkadir geylani hazretleri namaz borcu olanın nafile namazlarının kabul olmayacağını belirrmiştir. Yani borcunuz bitene kadar sunneti kılmayq bilirsiniz.

 3. miroğlu
  Devamlı Üye
  mesela sabah,ögle,ikindi, aksam, yatsi namazlarinin hepsinin öncesinde kaza namazimi kilmaliyim yoksa günde 1 defa kaza namazi kilmak yeterlimi.Birde sadece kaza namazi kilarken namazin sadece farzini kilmanin yeterli oldugunu okudum bu dogrumudur.

  - Yeter ki kaza namazını kıl, ister 1 defada ister 5 defada. Fakat fırsat bulduğun her zaman, bir an önce kılarsan daha güzel olur. Bir an önce borcunu bitirmiş olursun. Hiç birimiz ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz.
  - Kaza namazı kılarken sünnetler kılınmaz farz ve vitr namazlar kılınır


+ Yorum Gönder
ahirette namaz borcu nasıl ödenir ,  namaz borcu ahirette nasıl ödenir,  namaz borcu obur dynyada nasıl odenir