+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eş adayını değerlendirirken neler sorulur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eş adayını değerlendirirken neler sorulur?

  Sual: eş adayına sorulması gereken sorular

  bir eş adayını değerlendirirken, geçmişte kendimizinde hatalarının olduğunu gözeterek, buna göre eş adayının geçmişteki hatalarını sorun etmememiz mi gerekir?

  Mesela hatalarımız olur, harama bakmak gibi vesaire, ama kız arkadaşımız, flörtümüz olmamıştır. Yani hep karşı cinsle değil de, kendi başımıza hatalar etmişizdir. bu durumda karşımızdaki kızın, geçmişte cahillikle erkek arkadaşları olmuşsa ve tövbe etmişse, bunu görmezden gelip, sıkıntı etmeyip o eş adayını kabul etmemiz mi gerekir?

  veya diyelimki insan hatalar etti tövbe etti. karşısına çıkan eş adayının erkek arkadaş gibi hatalarının hiç olmamasını istemek, buna layık olmak yok mudur? ? 2. mum
  Administrator

  Cevap: Eş adayını değerlendirirken neler sorulur?


  Reklam  Cevap: her insan evleneceği kişinin daha önce hiç kimse ile ilişkisinin olmamasını ister. bu hem erkek hem kızlar için geçerlidir.
  Ama bu temizlikte kız veya erkek bulmak çok zordur.
  Önemli olan zinaya bulaşmamış olmasıdır. Zira her insan delikanlılık çağında mutlaka birilerine bakmış yada en az biri ilgisini çekmiştir.
  Zina hariç, diğer konuları fazlaca araştırmamalı diye düşünüyorum.

+ Yorum Gönder