+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Face ve benzeri sitelerde başkasına adına izinsiz hesap açamak Kul hakkı mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Face ve benzeri sitelerde başkasına adına izinsiz hesap açamak Kul hakkı mı


 2. Misafir

  Cevap: Face ve benzeri sitelerde başkasına adına izinsiz hesap açamak Kul hakkı mı


  Reklam  Cevap: Girer. Yaptığınız hoş birşey değil. Bence o hesabı kapatmalısınız. İnsanların özeline giriyorsunuz sonuçta. Başınız belaya girebilir...
  Ayrıca büyük günahtır.

  “Ey iman edenler! Karşılıklı rızaya dayanan ticaret olması hâli müstesna,mallarınızı,batıl (haksız ve haram yollar) ile aranızda (alıp vererek) yemeyin.Ve kendinizi öldürmeyin.Şüphesiz ALLAH,sizi esirgeyecektir.” (NİSA SURESİ - 29.AYET)

  ALINTIDIR*

  “Ey iman edenler! Zannın çoğundan sakınınız.Çünkü zannın bir kısmı günahtır.Birbirinizin kusurunu araştırmayın.Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin (aleyhinde konuşmasın).Biriniz,ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz.O halde ALLAH’tan korkun.Şüphesiz ALLAH,tövbeyi çok kabul edendir,çok esirgeyendir.” (HUCURAT SURESİ – 12.AYET)

  Yukarıda zikretmiş olduğumuz ayetlerde açıkça görüldüğü üzere,Yüce ALLAH,her türlü insan haklarına son derece önem vermiş ve bu hakların gözetilmesini emretmiştir.Her ne suretle olursa olsun,insanların haklarına tecavüz edip onlara haksızlık yapanlar,zalimler grubuna girmektedir ki,Cenab-ı ALLAH Kur’an-ı Kerim’in birçok ayetinde onları şiddetle yermiş ve onlar için büyük azaplar hazırlandığını bildirmiştir.

  Kardeşim, bu ayetlerden de anlaşılacağı gibi insanların özeline girmek ona değil ayrıca ALLAH a da büyük saygısızlıktır. Söylediklerimi iyice düşün.
  Kendine iyi bak.

 3. Misafir
  şimdi ne yapmalıyım kul hakkı affedilmez deniliyo tövbe etsemde geçmez mi

+ Yorum Gönder