+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah aşkı arıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah aşkı arıyorum

  Sual: Öncelikle selamun aleyküm. Ben 16 yaşındayım 3-4 senesine kadar Allah aşkıyla yanıp tutuşuyordum. Gerçekten hissediyodum bazı şeyleri. Birisi birgün şakasına sana hakkımı helal etmiyordum dediğinde günlerce ağladığımı hatırlıyorum. Çok korkuyorumdum yalan söylemek günah işlemek o ufacık yaşta. Ozaman melektik ama benim yaşadıklarımı başkalarının yaşadığını görmedim. Birazda takıntım vardı doğru yaptığımı bildiğim halde bazı yerlerde üsteliyordum o tarafı kötü tabi. Ama mesela bir gün haram işlemiştim içimde bi sıkıntı vardı. Her gün namazımı kılıp dua ediyor ağlıyordum. Ve hissediyordum ozamanlar o duygularla iç içeydim. Allah'ın beni affettiğinide hissettim rahatladım. Ama işte büyüdük bu zamanla bozuldu. Dünya hayatına dalıp gidiyoruz. Normalde çok dikkat ettiğim günahlar vs artık bişey olmaz diyerek geçiştiriyorum ve vicdan azabıda pek duymuyorum. Duygusuz gibi bişi oldum. Bu yüzdende namaz kılmıyorum annem bana kıl sen uzaklaşırsan böyle olur diyor. Ama ozamanda robot gibi ibadet etmek gibi geliyor bana. Düşüncelerinizi bekliyorum eskisi gibi olmam mümkün mü. Bu arada kutlu doğum haftasıyla ilgi sinevizyonu izlerken bu anlarım aklıma geldi. Tüylerim diken diken oldu izlemenizi tavsiye ederim.

  ? 2. Misafir

  Cevap: Allah aşkı arıyorum


  Reklam  Cevap: aleykümselam öncelikle bunları düşünüp yazman bile senin için bir ilerlemedir yapılan ibadetlerde huşu hali her zaman olmaya bilir bu yüzden ibadetleri ne olursa olsun bırakmamak lazımdır insan günah işledikçe kalbi katılaşır kararır eğer o hisleri hissetmek istiyorsan ilk baş bol bol töbe edip ibadetlerine başlamalısın kalbinin karası azalmaya başladığı zaman bu duyguları tekrar hissedeceğine eminim.

 3. Misafir
  Hocam su aralar kendimce buyuk degisikler oldu ve dunyadaki tek gercek askin Allah aski oldugunu anladim ayrica nefis terbiyesi ile ilgili arastirmalar yaptim bunlari arkadaslara anlatmam da her hangi bir yanlislik var mi bazi insanlar boyle seylerin anlatilmamasi gerektigini soyluyolar

+ Yorum Gönder