+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Savurganlıktan kaçınmak ile ilgili hadis Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Savurganlıktan kaçınmak ile ilgili hadis


 2. mum
  Administrator

  Cevap: Savurganlıktan kaçınmak ile ilgili hadis


  Reklam  Cevap: Savurganlık hakkında hadis

  Bir gün Sevgili Peygamberimiz (s.a.s),abdest almakta olan Sa’d b. Ebi Vakkas’ın yanına uğramıştı. Derken onun suyu fazla kullandığını görmüş olmalı ki “Bu ne israf?”buyurdu. Sa’d, “Abdestte de israf olur mu ya Resulallah?” diye sorunca Sevgili Peygamberimiz (s.a.s), “Evet, akan bir nehirden bile abdest alsan israf olur”şeklinde karşılık verdi.


 3. Misafir
  -“Geğirmeyi bırak. Çünkü dünyada çok doyanlar, kıyamet gününde en uzun müddetle aç kalacak olanlardır. ” diye uyarmıştır. (Tirmizî, Kıyâmet, 37)

  Cabir radıyallahu anh anlatıyor: “Ben çarşıdan et almış hamala vermiş eve dönüyordum. Hz Ömer radıyallahu anh yolda bana yetişip: “Bu da ne?” diye sordu. “Canımız et çekmişti, gidip bir dirhemlik et satın aldım” dedim Bunun üzerine: “Canın bir şey çektikçe gidip ondan alıyor musun? Herkese, israf olarak, canının her istediğini yemesi yeter!” diye çıkıştı. ”

+ Yorum Gönder
savurganlıktan kaçınmak ile ilgili hadisler,  savurganlıktan kaçınmak ile ilgili hadis,  savurganlıktan kaçınmak ile ilgili hikayeler,  savurganliktan kacinmak ile ilgili ayet veya hadisler,  savurganlıltan kaçınma ile ilgili ayet ve hadisler,  savurganlikla ilgili hadis