+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Rahatlama amacıyla masturbasyon caiz mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rahatlama amacıyla masturbasyon caiz mi

  Sual: Rahatlamak için istimna günah mıdır

  Selamun Aleyküm
  kucuk abdestime cıkamıyordum o yuzden bosaldım rahatladım sonra tuvalete cıkabıldım bu gunahmıdır? ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Rahatlama amacıyla masturbasyon caiz mi


  Reklam  Cevap: Rahatlama amacıyla masturbasyon caiz mi?  Mastürbasyonun dinimizce hükmü konusunda İslam alimlerinin çeşitli görüşleri mevcuttur. Çoğu İslam alimine göre Mastürbasyon yapmak (istimna) haramdır. "Bazı durumlarda" ise İslam alimlerinden bazılarına göre mübah, bazılarına göre ise vaciptir.
  “Ve o kimseler ki, onlar ırzlarını koruyucudurlar.”,“Ancak kendi eşleri veya sâhib oldukları câriyelerine karşı (olan münâsebetleri) müstesnâ. Çünki şübhesiz onlar (bundan dolayı) kınanmış kimseler değildir.” (Mü’minün, 5-6) âyetini delil getiren Şafiî, Mâliki âlimleri ve İmam-ı Nesefî, istimnanın haram olduğuna hükmetmişlerdir.
  Hanefi ve Hanbeli Mezhebi İmamları; "Bekâr kimse harama gireceğinden korktuğu zaman şehvetiniteskin için istimna caizdir. Bu işinden dolayı ne sevap, ne de günah kazanır. Fakat sırf lezzet almak için yaparsa günahkâr olur." görüşündedir.
  Eğer mastürbasyon yapmaksızın zinadan korunulamayacağına kanaat hasıl olursa bu durumda yapılması vacib olur diyen alimler de vardır. Çünkü iki şerden daha az zararlı olanın tercihi İslamî bir kuraldır.

+ Yorum Gönder
rahatlamak için istimna,  rahatlamak icin masturbasyon,  mastürbasyon günah mı,  rahatlamak için istimna günah mı,  rahatlamak için mastürbasyon,  Mastürbasyon günah mi,  rahatlamak icin masturnasyon