Konusunu Oylayın.: Melun cinler neden kafirlere musallat olmaz ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Melun cinler neden kafirlere musallat olmaz ?
 1. 19.Nisan.2014, 19:43
  1
  Misafir

  Melun cinler neden kafirlere musallat olmaz ?


  Melun cinler neden kafirlere musallat olmaz ? Mumsema biliyoruzki dinini tam olarak yaşayanlara Allahın izniyle hiçbir melun cin zarar veremez, peki bu dinsiz imansız kafirlere, cinler neden hiç musallat olmazlar ? ben aklımdan iki senaryo var 1- kafir kafirin dostudur. 2-kuranın gücünü zarar verdikleri insanların görmemesi için, peki gerçek sebebi nedir, nasıl yorumlarsınız bu durumu ?


 2. 19.Nisan.2014, 19:43
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  biliyoruzki dinini tam olarak yaşayanlara Allahın izniyle hiçbir melun cin zarar veremez, peki bu dinsiz imansız kafirlere, cinler neden hiç musallat olmazlar ? ben aklımdan iki senaryo var 1- kafir kafirin dostudur. 2-kuranın gücünü zarar verdikleri insanların görmemesi için, peki gerçek sebebi nedir, nasıl yorumlarsınız bu durumu ?

 3. 21.Nisan.2014, 21:55
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Melun cinler neden kafirlere musallat olmaz ?
  Değerli kardeşimiz. Cinler de, İslam dini açısından iki kısımda incelenirler: 1-Mümin olanlar, 2- kafir olanlar. İnsanlar gibi cinler de, Peygamberimize iman ile mükelleftirler. Çünkü Peygamberimiz onlara da gönderilmiştir. Binaenaleyh ona iman eden, müminler grubuna dahil olur; müminlerle birlikte Cennet'e girer. Ona iman etmeyenler ise şeytanlarla beraber olur; Cehennem'i boylar.


 4. 21.Nisan.2014, 21:55
  2
  Moderatör  Değerli kardeşimiz. Cinler de, İslam dini açısından iki kısımda incelenirler: 1-Mümin olanlar, 2- kafir olanlar. İnsanlar gibi cinler de, Peygamberimize iman ile mükelleftirler. Çünkü Peygamberimiz onlara da gönderilmiştir. Binaenaleyh ona iman eden, müminler grubuna dahil olur; müminlerle birlikte Cennet'e girer. Ona iman etmeyenler ise şeytanlarla beraber olur; Cehennem'i boylar.
+ Yorum Gönder