+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cin çıkarma videolarını izlemek sakıncalı mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cin çıkarma videolarını izlemek sakıncalı mıdır?

  Sual: selamun aleykum, 16 yaşındayım, 2 hafta önce internette bi tane rukye ile üç harfli çıkartması üzledimki izlediğim güne lanet olsun, psikolojim bozuldu diyebilirim 2 haftadır uykumun bölünmediği terleyerek uyanmadığım gün yok, 14 gündür annemin babamın yanında yatıyorum, bütün dularımı okuyorum günde 2-3 vakit namazımı kılmaya çalıyorum ancak içimdeki korkuyu bir türlü atamıyorum, artık korkuyuda geçti havaları kararınca içime bir sıkıntı geliyor bunalıyıorum içime kapanıyorum ağlıyasım geliyor, tek kalmak istemiyorum ne olucak hocalarım benim bu halim, babamda artık kızmaya sinirlenmeye başladı her gece uyanıp onlarıda kaldırıyorum bir türlü uykuya dalamıyorum, bütün düzenim bozuldu aklımda hiç çıkmıyorlar hocalarım baan Allah rızası için yardım edin akıl verin ? ? 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: Cin çıkarma videolarını izlemek sakıncalı mıdır?


  Reklam  Cevap: En önemlisi koruma kalkanının altına girmektir. Allah'ın başlarının üzerine emrinden bir ruh yerleştirdiklerinin içine hiçbir cin girip onu sahiplenemez. Her zaman abdestli dolaşmak lâzımdır. Her zaman “Besmele” çekmeyi alışkanlık haline getirmemiz lâzımdır.
  Şu âyetin sıkça okunması lâzımdır: “La ilahe illâlahû vahdehu la şerike lehul mülkü şerike hamdü ve hüve âla küllü şey in kadir”. Bu âyet günde 100 defa okunur. Allah Resûlün'e 100 den az olmamak şartı ile salâvat getirilir. Yedi dükkân süprüntüsü ile tütsüsü yapılır, her tarafa gül suyu serpilir. Kur'ân'ı açıp sesli olarak evde dinlediğiniz zaman evde bir tane kâfir cin barınamaz.

  Rahmâni melaikeler siz yatak odanıza girdiğiniz zaman odadan içeri girmezler, kapıda beklerler. Sadece kâfir cinler girer. Sebebi eşler arasında soğukluğu oluşturmaktır.
  Yatak odasında âyet cinsinden hiçbir şey olmaması gerekir.


+ Yorum Gönder
cinler hakkinda video izlemenin hukmu nedir mumsema