+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ölen yakınlarımız için ne yapabiliriz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ölen yakınlarımız için ne yapabiliriz

  Sual: Selamun aleykum,
  Benim bir sorum olcakti
  Aslinda biraz canim sikkin dedemi kayip ettim, ve onu kayip edeli beri olumu cok dusunur oldum, ne kadar olum hak oldugunu bilsemde kendi kendimi korkutuyorum, yàni mesela, bir sey yapmak istesem nasil olsa olcez gerek yok niye yasiyoruz felan filan ve ben kendimi cok kotu hissediyorum, bunalima gircem diye korkuyorum hem de hamileyim, yani diyordum ki kendi kendime yani sizce de ben boyle dusundukce vesveseye mi kapiliyorum ki ? Cunki aslinda icimde korku yok bu duusnceler anlik geliyor ve ben korkuyorum boyle dusunursem bunalima girerim cocugumla ilgilenemem felan diye cok korkuyorum ve bunaliyorum, hayatan zevk almiyorum sanki ve sanki kendimde degilim dedemin olumu beni cok mu etkiledi bilmiyorum ne yapsam icim hic rahat degil cok huzursuzum bana yardim edin lutfen
  Aslinda olumden kormuyorum icimdebir ses sanki korkuyon der gibi sikinti korku ve endise veriyor ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Ölen yakınlarımız için ne yapabiliriz


  Reklam  Cevap: kardeş ALLAH rahmet etsin dedenize her canlı ölümü tatacaktır o kadar üzülmenize gerek yok nice peygamberler ölümü tatmıştır.

  Rebi bin Haysem (RA) Ashab-ı Kiramdandır. Bu zat evinin altına bir mezar kazmıştı. Hergün o mezara birkaç defa girip yatardı. Böylece kalbinde ölüm endişesini tazelerdi. Sonra da: Bir saat ölümü unutsam, kalbim kararıp bir çeşit oluyorum derdi.

  Ömer bin Abdulaziz (RA) bir kimseye: Ölümü çok hatırla. Çünkü sıkıntıda olursan, o sana teselli olur, nimet içinde olursan o nimetin şükrünü edâ eder, dalâlete düşmezsin derdi.
  mührüne: Ölüm sana nasihatçı olarak yeter diye kazıtmıştı. Hatta ücret vererek kendisine ölümü hatırlatacak birini vazifelendirmişti.

+ Yorum Gönder