Konusunu Oylayın.: Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlamış

5 üzerinden 4.50 | Toplam : 6 kişi
Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlamış
 1. 08.Ocak.2014, 19:53
  1
  Misafir

  Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlamış


  Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlamış Mumsema Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlanmış
  lütfen cevaplayın


 2. 08.Ocak.2014, 19:53
  1
  batuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  batuhan
  Misafir  Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlanmış
  lütfen cevaplayın

 3. 10.Ocak.2014, 14:10
  2
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2013
  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 4,150
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 42

  Cevap: Kuran miladi kaç yılında indirilmeye başlamış
  Kuranı kerim kaç yılında ve nerede indirilmiştir?  Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.), kendisine peygamberlik görevi verilmeden önce bir süre Mekke yakınındaki Hira dağında bir mağaraya çekilir, Allah'ın büyüklüğünü düşünmekle meşgul olurdu.

  610 yılının Ramazan ayında bir Pazartesi gecesi yine Hira'daki mağaraya çekilmiş, gönlü ve bütün varlığı ile Allah'a yönelmişti. İşte bu sırada meleklerin en büyüğü olan Cebrâil (a.s.), Allah'ın emriyle peygamberimize gelerek "Oku!" dedi ve bu emri üç defa tekrarladı. Sevgili Peygamberimiz, "Ne okuyayım?" deyince Cebrâil (a.s.), Kur'an-ı Kerim'den beş âyeti tebliğ etti. Böylece ilk vahiy geldi ve Kur'an-ı Kerim nâzil olmaya başladı. 4. 10.Ocak.2014, 14:10
  2
  Devamlı Üye  Kuranı kerim kaç yılında ve nerede indirilmiştir?  Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.), kendisine peygamberlik görevi verilmeden önce bir süre Mekke yakınındaki Hira dağında bir mağaraya çekilir, Allah'ın büyüklüğünü düşünmekle meşgul olurdu.

  610 yılının Ramazan ayında bir Pazartesi gecesi yine Hira'daki mağaraya çekilmiş, gönlü ve bütün varlığı ile Allah'a yönelmişti. İşte bu sırada meleklerin en büyüğü olan Cebrâil (a.s.), Allah'ın emriyle peygamberimize gelerek "Oku!" dedi ve bu emri üç defa tekrarladı. Sevgili Peygamberimiz, "Ne okuyayım?" deyince Cebrâil (a.s.), Kur'an-ı Kerim'den beş âyeti tebliğ etti. Böylece ilk vahiy geldi ve Kur'an-ı Kerim nâzil olmaya başladı.

+ Yorum Gönder