Konusunu Oylayın.: Sosyal fobi, utangaçlık ve özgüven eksikliği nedir

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Sosyal fobi, utangaçlık ve özgüven eksikliği nedir
 1. 03.Ocak.2014, 22:47
  1
  Misafir

  Sosyal fobi, utangaçlık ve özgüven eksikliği nedir


  Sosyal fobi, utangaçlık ve özgüven eksikliği nedir Mumsema Değerli abiler yaşım 17.Ben ilişkilerde pek iyi değilim.Hiç sevgilim olmadı mesela.Belki hayırlısı budur.Ama üzülüyorum arkadaşlarımı sevgilileriyle görürken.Utangaç birisiyim.Özgüvenim yok.Merak ediyorum da aranızda ilim sahibi olan abilerimiz bu konuyla ilgili bir çözüm biliyor mudur bir sure okumak veyahut bunun için bir dua.Ya da namaza başlarsam düzelir mi ? Allah razı olsun şimdiden.


 2. 03.Ocak.2014, 22:47
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Değerli abiler yaşım 17.Ben ilişkilerde pek iyi değilim.Hiç sevgilim olmadı mesela.Belki hayırlısı budur.Ama üzülüyorum arkadaşlarımı sevgilileriyle görürken.Utangaç birisiyim.Özgüvenim yok.Merak ediyorum da aranızda ilim sahibi olan abilerimiz bu konuyla ilgili bir çözüm biliyor mudur bir sure okumak veyahut bunun için bir dua.Ya da namaza başlarsam düzelir mi ? Allah razı olsun şimdiden.

 3. 13.Ocak.2014, 22:35
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Sosyal fobi, utangaçlık ve özgüven eksikliği nedir
  Değerli kardeşimiz: "Flört" Müslümanlarların lügatında yeri olan bir kelime olmadığı gibi, ifade ettiği mana da Müslümanlarda hayat bulan bir olay değildir. Flörte kimler ne mânâ yüklerse yüklesin. İslâm böylesine hissi bir konuda erkekle kadına sınırlar çizer ve Efendimizin (sav) meşhur ikazı iki tarafı da kesin ölçülerle korumaya alır, muhafaza eder. Nedir Efendimizin kesin ve çok makul olan ikazı?

  – Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır!
  Evet, biribirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsi hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Nerede başlar, nerelere kadar gider. Zaten toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir. Son olarak sözümüz Hakkımızda neyin hayırlı olduğunu bilemeyiz. Belkide mutlaka olmasını istediğimiz bir şeyin sonradan keşke olmasydı deme ihtimali vardı. Bu nedenle isterken hayırlısını istemek olmazsa sabır ile beklemek en güzelidir. Kalınız selametle.... 4. 13.Ocak.2014, 22:35
  2
  Moderatör  Değerli kardeşimiz: "Flört" Müslümanlarların lügatında yeri olan bir kelime olmadığı gibi, ifade ettiği mana da Müslümanlarda hayat bulan bir olay değildir. Flörte kimler ne mânâ yüklerse yüklesin. İslâm böylesine hissi bir konuda erkekle kadına sınırlar çizer ve Efendimizin (sav) meşhur ikazı iki tarafı da kesin ölçülerle korumaya alır, muhafaza eder. Nedir Efendimizin kesin ve çok makul olan ikazı?

  – Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır!
  Evet, biribirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsi hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Nerede başlar, nerelere kadar gider. Zaten toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir. Son olarak sözümüz Hakkımızda neyin hayırlı olduğunu bilemeyiz. Belkide mutlaka olmasını istediğimiz bir şeyin sonradan keşke olmasydı deme ihtimali vardı. Bu nedenle isterken hayırlısını istemek olmazsa sabır ile beklemek en güzelidir. Kalınız selametle....

+ Yorum Gönder