+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hadislerin yazımı ile toplanması ile ilgili Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hadislerin yazımı ile toplanması ile ilgili

  Sual: Hadislerin yazımı peygamberimizden 100-150 yıl sonra olmuştur.Bu arada geçen sürede insanların peygamberimizin sözlerini tamamen aynı şekilde hatırlamalarına imkan varmı?Bir de şimdi bazı hadislerin sahih olmadığını söylenip kullanılmıyor.Bu hadislerin peygamberimize ait olmadığına Kur'an-ı Kerim'e uygun olmadığı için sahihlikleri şüpheye düşüyorsa bunca hadisleri toplayan kişiler nasıl oluyorda bu hadisleri kitaplarına naklediyorlar.Hiç mi Kur'an-ı Kerim bilgisi yok.Peki onlar anlamadı yüzyıllardır bunca alim falanda mı anlamadı?
  Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Hadislerin yazımı ile toplanması ile ilgili


  Reklam  Cevap:
  Alıntı misafir Nickli Üyeden Alıntı
  Hadislerin yazımı peygamberimizden 100-150 yıl sonra olmuştur.Bu arada geçen sürede insanların peygamberimizin sözlerini tamamen aynı şekilde hatırlamalarına imkan varmı?
  Allah (cc) dilediği zaman dilediği kulun usözlerinide hatırlattırır

  Bir de şimdi bazı hadislerin sahih olmadığını söylenip kullanılmıyor.Bu hadislerin peygamberimize ait olmadığına Kur'an-ı Kerim'e uygun olmadığı için sahihlikleri şüpheye düşüyorsa bunca hadisleri toplayan kişiler nasıl oluyorda bu hadisleri kitaplarına naklediyorlar.Hiç mi Kur'an-ı Kerim bilgisi yok.Peki onlar anlamadı yüzyıllardır bunca alim falanda mı anlamadı?
  günümüzde hadislere uyduruk yaftası moda haline geldi
  hadisin kaynağı araştırılmalı,kaynağı bilinmeyenlere itibar edilmemeli
  çünkü ya hadis olmama yada bir amaç için çarptırılmış tevil ihtimali vardır


+ Yorum Gönder