Konusunu Oylayın.: Süt Emme Sorunundan Dolayı Nikahımız gerçekleşmedi mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Süt Emme Sorunundan Dolayı Nikahımız gerçekleşmedi mi?
 1. 24.Aralık.2013, 00:32
  1
  Misafir

  Süt Emme Sorunundan Dolayı Nikahımız gerçekleşmedi mi?


  Süt Emme Sorunundan Dolayı Nikahımız gerçekleşmedi mi? Mumsema Selamun aleyküm .. Annem eşimin annesini bebek iken emmiş hanefi mezhebine göre süt kardeşlik hasıl olmuş yanlız şafi mezhebine göre 5 kez doya doya emmesi gerekli oldugundan süt kardeşliğin gerçekleşmesi için bu fetvaya sıgınarak bizim nikahımız şafi mezhebini taklit edilerek kıyılmıştır ..2 sene oldu evleneli yanlız son aylarda bu soru kafama çok takılır oldu nikahımız gerçekleşmedimi zinadamıyız?bu yüzden eşime yanaşmıyorum ve aramız çok kötü .. bu vesvesemidir yoksa gerçketen hatamı ettik ..


 2. 24.Aralık.2013, 00:32
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamun aleyküm .. Annem eşimin annesini bebek iken emmiş hanefi mezhebine göre süt kardeşlik hasıl olmuş yanlız şafi mezhebine göre 5 kez doya doya emmesi gerekli oldugundan süt kardeşliğin gerçekleşmesi için bu fetvaya sıgınarak bizim nikahımız şafi mezhebini taklit edilerek kıyılmıştır ..2 sene oldu evleneli yanlız son aylarda bu soru kafama çok takılır oldu nikahımız gerçekleşmedimi zinadamıyız?bu yüzden eşime yanaşmıyorum ve aramız çok kötü .. bu vesvesemidir yoksa gerçketen hatamı ettik ..

 3. 24.Aralık.2013, 02:17
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,948
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Cevap: Süt Emme Sorunundan Dolayı Nikahımız gerçekleşmedi mi?
  Bu gibi durumlardan başka mezhepler taklid edilebilir caizdir.
  Anneniz, Eşinizin annesinden 5 defa doyacak kadar ve aralıklı olarak emmemişse kıymış olduğunuz nikah şafii mezhebine göre caizdir.


 4. 24.Aralık.2013, 02:17
  2
  Moderatör  Bu gibi durumlardan başka mezhepler taklid edilebilir caizdir.
  Anneniz, Eşinizin annesinden 5 defa doyacak kadar ve aralıklı olarak emmemişse kıymış olduğunuz nikah şafii mezhebine göre caizdir.
+ Yorum Gönder