+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir kimse evli olduğu halde Zina ederse veya evli bir kimse ile zina ederse kul hakkına girer mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir kimse evli olduğu halde Zina ederse veya evli bir kimse ile zina ederse kul hakkına girer mi?

  Sual: Selamlar

  ben burada bu konuyu konusmak istiyorum. Biz bilirizki bir kimse zina ederse cok büyük bir günah yapmis olur ama simdi bir kimse bu olayi gizli isleyip ve tövbe ederse ahirette ortaya cikmiyacak diye söyleyen bir takim hocalar var. Bu günahlari itiraf edilmez esine veya bir baska kimsenin esine ve saklanir diyorlar. Ben ama bu görüsü hicbir zaman savunmam ve cok kötü bir olaydir. Bir kimse zina ederse esinin hakkina girer ve bir evli kisi ile yatarsa onun kocasinin veya hanimim hakkina ihlal eder.

  Evet Allahin sakladigi günahi ifsa etmek iyi degildir ama burada kul hakki zedelenmis ve bundan dolayi hellalik istenmesi gerek diye düsünüyorum.
  Bir kimse birisinin hakkina tecavüz etdiyse elbette bu günah öbür dünya ortaya cikicak ve herkes hakkini alicak diye düsünüyorum.

  Onun icin genel hellalesme gibi bir seyde olmaz. Bir kimse zina ederse esinden dogrudürüst hellalik istemesi lazim....

  Simdi bir kimse esini chat opösüsmek veya cinsel iliski ile aldattirza esinin hakkina ihlal etmesmi?

  Sizler ne düsünüyorsunuz? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Bir kimse evli oldugu halde Zina ederse veya evli bir kimse ile zina ederse kul hakkina girer


  Reklam  Cevap: Evli bir kimse ile zina ederse kul hakkina girer mi? Kısaca

  Değerli kardeşimiz: Zina bir afettir, kul hakkı veya başka bir isim onu anlatamaz. Kimseden helallik de gerekmez. Büyük bir tevbe gerekir.


 3. Misafir
  Allah razı olsun çok güzel açıkladınız

 4. Misafir
  Şimdi bir kimsenin namusunu takmayın. Allah bizi Abdulaziz Bayındır, Ali Rıza Demircan, Yusuf Kavaklı, Cübbeli ahmed hocadan kurtarsin. Böyle Fetvami verilir. Allahtan korksunlar.

 5. Misafir
  Selam

  kul hakkina niye girmezmis. cübbelinin görüsüne kim inaniyorsa Allahtan korksun. Allah adaletsizmi....Eslernizi aldattan cehenemmi düsünsün.... Öbür dünyada Allah bagislar ama kul bagislamas ve ozama isiniz bitti.

 6. Misafir
  Nureddin yıldız hoca zina edip tövbe eden konusunda haklıdır
  günahların gizlenmesi esastır

 7. Misafir
  Selamlar

  Günahın gizlenmesi esastır ama kul hakkının gizlenmesi esas değildir.
  Ve ahirette ortaya çıkacak kardeşim. Orada ne yapmak istersiniz.

 8. Misafir
  Kul hakkını ilgilendiriyor ve onun için doğrudurüst helalleşme gerçekleştirilmesi lazım. Ifşa edilmezi lazım bu suç eşine karşı veya ahirette ortaya çıkınca, daha feci olacak. Tevbenin şartlarından birisi helallesme. Genel helallesme sayılmaz, sanki bir maddelerini bilmediğimiz bir anayasa değişikliğini imzaliyorus ve olmaz bu. Haksızlık yapılırsa ozaman doğrudurüst helallik gerekir. Vefa bizim evlilikte vazifemis.

 9. Misafir
  kul hakkina girer....

 10. Misafir
  Selam

  kul hakkina giriyor ve bundan dolayi sevaplarini aldattan ese verilecek

+ Yorum Gönder
zina kul hakkımıdır cùbbeli,  eşini aldatmak kul hakkına girer mi,  zina kul hakkına girer mi,  cübbeli hoca evli kişi zinA etmişse eşinin kul halkını alırmı,  zina nurettin yildiz,  hellalesmek cübbeli ,  aldatmak kul hakkımı