+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Güzel anlamlı sahabe kadın isimleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Güzel anlamlı sahabe kadın isimleri


 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Güzel anlamlı sahabe kadın isimleri


  Reklam  Cevap: Hatice : Hatice ismi Türkiye’de en çok kullanılan kız isimleri arasında yer alır. Hatice ismi Arapçadan Türkçeye geçen isimlerden birisidir.Hatice ismi ise Peygamber Efendimiz’in (saa) ilk eşinin ismidir.Bu yüzden Türkiye’de müslümanlar tarafından kız çocuklarına en çok verilenisimlerden birisi olmuştur.Hatice ismi arapça kökenli bir isimdir.

  Ayse
  Ayşe ismi Türkiye’de en çok kullanılan ikinci isimdir.Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise Peygamber Efendimiz (Hz.Muhammed’,n (saa) eşlerinden birisi olmasıdır.Bu yüzden müslümanlar tarafından kız çocuklarına Fatma isminden sonra en çok verilen isimdir.
  Ayşe ismi arapça kökenli bir isimdir.
  Hafsa :Hz. Ömer'in kızı. Hz. Peygamberin zevcelerinden, Ümmü'1-Mü'minin

  Meymune:(bkz. Meymun). Hz. Peygamberin en son hanımı


  Fatıma:1. Sütten kesilmiş. 2. Kendisi ve zürriyeti cehennemden uzak kılınmış.- Hz. Peygamber'in Hz. Hatice'den dünyaya gelen en küçük kızının adıdır. Hicretten 18 yıl önce 605'te Mekke'de dünyaya gelmiştir. 632 yılında Medine'de vefat etmiştir. 18 yaşında iken Hz. Ali ile evlenmiş, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin, Hz. Ümmü gülsüm ve Hz. Zeyneb adında dört çocuğu vardır. Rasûlullah (s.a.s)'tan sonra 6 ay yaşamıştır. Lakabı Zehra'dır.


  Zeynep:Değerli taşlar, mücevher+ Yorum Gönder
sahabe kadin isimleri