+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aşk acısından nasıl kurtuluruz? bildiğiniz dualar var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aşk acısından nasıl kurtuluruz? bildiğiniz dualar var mı?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Aşk acısından nasıl kurtuluruz? bildiğiniz dualar var mı?


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşimiz. Aşk acısı ile ilgili özel bir dua yoktur. Tavsiye babında sizlere diyeceğimiz şudur. Mehmet paksu hocamıza Aşk acısından nasıl kurtulurum sorusuna verdiği cevabı okuyalım. Kalbinize söz geçirin, aklınızı devreye sokun, mantık ve muhakeme melekenizi geliştirin. Zihin jimnastiği yapın biraz...
  Kimse için "hasta" olmayın. Aşk ve özlem sağlığınızı bozmayın. Bu süreç böyle devam etmez ve devam ettirmeyin. Kesin bir karar alın, o tarafa iyice sırtınızı dönün, geleceğinizi bir "hiç" uğruna ipotek altına almayın.

  Hiçbir şeyden haberi olmayan, seni görse tanımayan, tanısa bile ilgi göstermeyen, yolunu/çizgisini bulmuş birine gidip de ne diyeceksin? Bir şeyler söylemeye kalksan bile ne kadar zor durumda kalacağını kestirebiliyor musun?
  Önce kendi çabalarınla olaya nokta koymayı dene. Sonra çok yakın bir arkadaşınla sırrını paylaş, onun tavsiyelerine kulak ver. Seni çok yadırgamayacaksa, ciddiye alacaksa konuyu annene aç.
  Buradan da sonuç alamayacağını da tahmin ediyorum.
  Bir yolunu, bir fırsatını bul, bir psikiyatra git, bu sıkıntıdan kurtulmaya çalış. Çünkü artık olay tedaviye muhtaç hale gelmiştir.
  Bir şey daha söyleyeyim mi? Bu mecazi aşkı hakiki aşka çevir. Nasıl mı? Mecnun gibi ol, taşıdığın aşkı/sevgiyi kalbini verene çevir, aşkını aşkı yaratana yönelt. Çünkü kalp ancak O'nu sevince rahatlar, O'nu düşününce huzura kavuşur.


 3. Misafir
  sağol allah razı olsun kardeş.

+ Yorum Gönder