+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kanuni Sultan Süleyman'ın Firuze adında İran'lı bir cariyesi var mıydı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kanuni Sultan Süleyman'ın Firuze adında İran'lı bir cariyesi var mıydı ?


 2. Hayat Rehberi
  vakit nakittir

  Cevap: Kanuni Sultan Süleyman'ın Firuze adında İran'lı bir cariyesi var mıydı ?


  Reklam  Cevap: İranlı Firuze Sultan Kimdir?

  İranlı bir cariye olan Firuze Hürrem Sultan’ın Kanuni Sultan Süleyman ile arasındaki yeni rakibi İranlı Firuze. Şiire olan merakı ve yatkınlığı, eğitimli oluşu, Farsça’ya olan dil hakimiyeti ve şifayla birlikte huzur veren haliyle Sultan Süleyman’ın dikkatini çekecek olan Firuze karakterini Cansu Dere oynayacak.
  Acem topraklarında yaşayan bir hanedan ailesinin asil kızı olan Firuze’nin ailesinin başına gelen kötü olaylar Firuze’yi topraklarından ayırır. Böylece Firuze saraya kadar gelir. Saraya yeni gelen Firuze haremin en dikkat çeken isimlerinden biri olmayı başarır.

  Acem topraklarında yaşayan bir hanedan ailesinin asıl kızı olan Firuze olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Cansu Dere, çok heyecanlı olduğunu belirtip şunları söyledi: “Muhteşem Yüzyıl seyretmenin keyfi dışında kamera arkasını da merak ettiğim başarılı bir projeydi. Yağmur-Durul Taylan da çalışmak istediğim yönetmenlerdi.

+ Yorum Gönder
kanuni sultan süleyman firuze