+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bitkisel çayları nasıl içmeliyiz? En faydalı bitki çayı hangisidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bitkisel çayları nasıl içmeliyiz? En faydalı bitki çayı hangisidir?

  Sual: Bircok bitkisel caylar ve isede yaradigina inaniyorum ama ben sekersiz icemedigim icin boyle bisey geldi aklima kime nasil soracagimida bilemedim acaba yogurdun icine bu hazir bitki caylarini bosaltip yesek sallama seklinde icmedende faydasi olurmu.AEO ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Bitkisel çayları nasıl içmeliyiz? En faydalı bitki çayı hangisidir?


  Reklam  Cevap: Bitki çayı nedir?
  Bitki çayı neden içilir?
  Bitki Çaylarının Faydaları

  Bitki çayları pek çok uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Hem rahatlatıcı, stres alıcı özellikleri olduğu için hem de sindirimi kolaylaştırdıkları için bitki çayları oldukça fazla tercih edilmektedir. Bitki çaylarının faydaları nedeniyle hemen hemen herkes bu tür çayları satın alıp kullanmaktadır.
  Bitki çayları hazırlandığında mutlaka klorsuz su kullanılmalıdır. Çünkü klor oldukça zararlıdır ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Suyu kaynattıktan sonra yapmanız gereken şey belirli bir süre dinlendirmek olacaktır. Porselen demlikte bitki çayı yapmanız için öncelikle bitkiyi koymanız gerekecektir. Bunun ardından belirli oranda kaynar su eklemeniz gerekmektedir. Çay en fazla 5 dakika içinde demlenecektir. Özellikle ıhlamur soğuk algınlığı ve öksürük için oldukça faydalıdır. Bitki çaylarının faydaları daha da fazladır. Aynı zamanda uykusuzluğa, kan dolaşım bozukluklarına da iyi gelmektedir. Bu bitki çayını çok fazla içmemek gerekmektedir.

  Kış aylarında içilen çaylardan biri olan Yogi çayı da Hindistan’da oldukça popülerdir. Isıtıcı özelliği olan bu çay yoğun baharatların karıştırılması ile elde edilmektedir. Bu çayın hazırlanması için tarçından kakule tanelerinden, kök zencefilden ve karabiberden faydalanılabilir. Aynı zamanda bu karışıma siyah çay da eklenebilir. Bu çay sütle de karıştırılabilmektedir. Isırgan da pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Mide, bağırsak, romatizma, böbrek hastalıkları ve gut hastalığına iyi gelen ıspanağı bol bol tüketmek gerekmektedir. Bu sayede metabolizma direnç kazanacaktır.
  alıntı

+ Yorum Gönder