+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamber efendimiz namaz kılma şeklini nasıl belirledi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Peygamber efendimiz namaz kılma şeklini nasıl belirledi?

  Cevap: Peygamber efendimiz namaz kılma şeklini nasıl belirledi? isimli yazı www.Mumsema.com

  ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu*bu sözler Allahın hoşuna giden sözler mi.Bir daha konuşmak için konuşma,imanın geri gelene kadar.Ey gafil

 2. Misafir

  Cevap: Peygamber efendimiz namaz kılma şeklini nasıl belirledi?


  Reklam  Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna azzzz.hocam delil isteyenler aklını bize göstersin.??? (Mesela). Kafasını yarmakmı?

 3. Misafir
  Sen neyin inadını yapıyorsun birader. Allaha şirk mi koşuyorsun ? İbrahim peygamberden gelen namaz bizim peygamberimize kadar farz kılınmıştır. Yani bu peygamberlere inanan herkes namaz kılmıştır. Eğer bir gün ortodoks kilisesine girmeyi başarırsan onların nasıl namaz kıldığını gözlerinle görebilirsin. Fakat bu çok zor ama imkansız değil Hristyanların sadce pazar yaptığı hainleri biliyorsun. Onu geç dediğimi unutma fazlada bilmediğin konular hakkında biliyormuş gibi konuşma

 4. Misafir
  Burda yüreğinizi zedelemeyin bırakın mezhep işlerini islamiyetin doğuşundaki namaza ibatede ramazan ayına bakın.

 5. Misafir
  Selamün Aleyküm, öncelikle sayisi azimsanmiyacak kadar insanlar hadisleri inkar icin kurandan alinan ayetlere kendi yorumlari ile mana vermektedirler. Boylelikle hadis dogru degil iste Kuran'a bak ne diyor anla uygula demektedirler. Ama bunu yaparken Kuran-ı Kerim de bulunan başka ayetlerle ters düşerler. Yani kendi kafalarına göre bazı ayetleri savunurlar bazı ayetleri görmezden gelerek inkar ederler.

  93-DuhaSuresi,
  Bismillahirrahmanirrahim
  1- Güneşin yükselip en parlak halini aldığı kuşluk vaktine.
  2- Sükunete erdiği dem geceye yemin olsun ki:
  3- Ey Resulüm , Rabbin seni terketmedi, sana darılmadı da.
  4- Elbette senin için her zaman işin sonu , başından daha hayırlıdır.
  5- Elbette Rabbin sana ileride öyle ihsan edecek , ta ki sen de Ondan ve verdiğinden razı olacaksın.
  6- Seni yetim bulup barindirmadi mi?
  7- Seni dinin hükümlerinden habersiz bulup seçerek dosdoğru yola koymadı mı ?
  8- Seni muhtaç bulup ihtiyaçlarını gidermedi mi ?
  9- Öyle ise ,sakın yetimi güçsüz bulup hakkını yeme, sakın onu küçümseyip üzme.
  10- İsteyene de kaba davranma , onu azarlama.
  11- Rabbinin nimetlerini ise durmayıp söyle.

  Allah bize neyin nasıl olduğunu söylüyor Elhamdülillah.
  Zaten eğer namazı dogru ve ihlasli bir şekilde eda ediyor ve biliyorlardiysa Allah( Azza ve Celle ) neden degistirilmemis hakkı anlatan doğruyu bildiren Kuran-ı Kerim'i Peygamber Efendimize ( Sallallahü Aleyhi ve Sellem ) indirsin ?

  Allah ( Azze ve Celle ) Kuran dışında Peygamberimize ( Sallallahü Aleyhi ve Sellem ) vahiy ile neyi nasıl yapacağını ayrıntıları bildirmiştir. Bu yüzden Kuran'da birçok yerde Allaha itaat edin Resule itaat edin demektedir.
  4- Nisa Suresi
  80.Ayet ; Kim Resulullaha itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Kim itaatten yüz çevirirse aldırma, zaten seni üzerlerine bekçi göndermedik ki!

  Allah ( Azze ve Celle) Peygamber Efendimiz'e ( Sallallahü Aleyhi ve Sellem ) hüküm verme yetkisini bizlere bildirmiştir.
  33-Ahzab Suresi ; Allah ve Resulü herhangi bir meselede hüküm bildirdikten sonra, hiçbir erkek veya kadın müminin o konuda başka bir tercihte bulunma hakları yoktur. Kim Allah'a ve Resulüne isyan ederse besbelli bir sapikliğa düşmüş olur.
  4- Nisa Suresi ; Hayır, Hayır! Senin Rabbin hakkı için, onlar aralarında ihtilaf ettikleri meselelerde seni hakem kılıp, sonra da verdiğin hükümden ötürü içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın sana tam bir teslimiyetle bağlanmadıkça iman etmiş olmazlar.

  Peygamber Efendimiz(Sallallahü Aleyhi ve Sellem) hadisleri kendi başına söylememiştir. Allah (Azze ve Celle ) vahiy ile bildirmiştir ve Allah'ın bildirdiği olduğu için hadisi inkar edenin Allah'ın bildirdiğini inkar etmiş olacağını Allah bize Kuran'da belirtir.
  53- Necm Suresi ;
  Bismillahirrahmanirrahim
  1- Kayan yıldıza yemin olsun ki.
  2- Arkadaşınız Muhammed yanılmadı, sapmadı, aldanmadı.
  3- O , kendi heva ve hevesiyle konuşmuyor.
  4- O, kendisine vahyedilenden başka bir şey değildir.
  5- Onu kendisine pek güçlü ve kuvvetli , o üstün akıl ve kemal sahibi. Melek Cebrail öğretti. ...

  Kuran-ı Kerim dışında Hz.Peygamber'e ( Sallallahü Aleyhi ve Sellem ) başka vahiyler ve başka ilahi emirlerin geldiğini bizzat Kuran'ı Kerim açıklamıştır.

  Bakara Suresi 143. Ayet , Senin üzerinde bulunduğun Kibleyi , Peygamber'e tabi olan ile , arkasını döneni bilelim diye yaptık.

  Yukarıda ki ayet her çeşit te'vile son veren Hz Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem ) 'e Kuran'dan başka vahiylerin gelmediği düşüncesini tamamıyle silen apaçık bir ayettir.

  Mescid-i Haram ( Kabe ) "kible" ilan edilmeden önce , müslümanların kiblesi olan yerin ( Mescid-i Aksa ) kible ilan edilmesine dair herhangi bir emir Kuran-ı Kerim'de yer almıyor ama ilk kiblenin Hz Muhammet ( Sallallahü Aleyhi ve Sellem ) tarafindan belirlendiğini ve müslümanlarin yaklaşık 14 yıl bu yöne dönerek namaz kildiklarini kimse inkar edemez.

  Bununla ilgili birçok örnek vardir Kuran'da arastirirsaniz görebilirsiniz. Allah'a emanet olun

 6. Misafir
  Öncelikle namaz farsça bir kelimedir. Na eğilmek, mazda ise ateş anlamındadır. 2500 yıllık bir geçmişi bulunan mecusilikte de Namaz ritüeli vardır. Gündüzleri güneşe karşı, güneş kaybolduğunda da ateşe karşı durarak bu ritüeli gerçekleştirirler.... Mecusiliğe ise Hindüizmden geçme bir ritüel olarak görülür zira hindüizm deli adı "Namaskara" dır. Hin dülarda benzer bir şekilde bu ibadeti güneşe karşı durarak yerine getirirler. Zaten Namaste "selam" manasındadır. Bu ritüel zamanla Arap yarımadasında da yaygınlaşmıştır. Tek tanrılı dini öğreten peygamber Taif te dinini anlatırken ahali ritüel ve tapınma şekli istemiş ve ritüelsiz bir dini kabul etmemiş, peygamberi taş yağmuruna tutmuşlardır. Sonrasında ise malum, mirac ve namazın emredilişi gelir....

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
peygamber efendimiz nasıl namaz kılardı,  peygamberimiz nasıl namaz kılardı,  namazın şekli nasıl belirlendi,  namaz hareketleri nasıl oluştu,  peygamberimize namazı kim öğretti,  peygamber efendimiz namaz kılmayı ilk kime öğretti,  peygamberimizin namaz kılma şekli