+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranda akraba ilişkileri ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranda akraba ilişkileri ile ilgili ayetler


 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Kuranda akraba ilişkileri ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Kuranda akraba ilişkileri hakkında ayetler

  4. Sure (Nisâ Suresi), 1. Ayet
  Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah'a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah üzerinizde bir gözetleyicidir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 7. Ayet
  Ana, baba ve akrabaların (miras olarak) bıraktıklarından erkeklere bir pay vardır. Ana, baba ve akrabaların bıraktıklarından kadınlara da bir pay vardır. Allah, bırakılanın azından da çoğundan da bunları farz kılınmış birer hisse olarak belirlemiştir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 8. Ayet
  Miras taksiminde (kendilerine pay düşmeyen) akrabalar, yetimler ve fakirler hazır bulunurlarsa, onlara da maldan bir şeyler verin ve onlara (gönüllerini alacak) güzel sözler söyleyin.
  8. Sure (Enfâl Suresi), 75. Ayet
  Daha sonra iman edip hicret eden ve sizinle birlikte cihad edenlere gelince, işte onlar da sizdendir. Allah'ın kitabınca, kan akrabaları birbirlerine (varis olmaya) daha layıktırlar. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
  60. Sure (Mümtehine Suresi), 3. Ayet
  Yakınlarınız ve çocuklarınız size asla fayda vermeyecektir. Kıyamet günü Allah aranızı ayıracaktır. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görendir.

+ Yorum Gönder
akraba ile ilgili ayetler,  akrabalarla nekadar sure ike gorusmekiyiz