+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dünyada yaşanan kötülükleri yok etmek için neler yapılmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dünyada yaşanan kötülükleri yok etmek için neler yapılmalıdır?


 2. Misafir

  Cevap: Dünyada yaşanan kötülükleri yok etmek için neler yapılmalıdır?


  Reklam  Cevap: hani nerde cevap şuan göremiyorum

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Dünyada yaşanan kötülükleri yok etmek için neler yapılmalıdır?


  "Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.
  Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı
  Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
  olmalıyız Önemli olan da budur.
  Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır. "

 4. Misafir
  Çok sağol kardeşim

+ Yorum Gönder