+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Necasetten taharet ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Necasetten taharet ile ilgili ayetler


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Necasetten taharet ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: taharet (nezafet-temizlik) ile ilgili ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 228. Ayet
  Boşanmış kadınlar kendi kendilerine üç ay hali (hayız veya temizlik müddeti) beklerler. Eğer Allah'a ve ahiret gününe inanıyorlarsa, Allah'ın kendi rahimlerinde yarattığını gizlemeleri onlara helal olmaz. Kocaları bu süre içinde barışmak isterlerse, onları geri almağa daha çok hak sahibidirler. Kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. Yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.


  65. Sure (Talâk Suresi), 1. Ayet
  Ey peygamber! Kadınları boşamak istediğinizde onları iddetlerini dikkate alarak (temizlik halinde) boşayın ve iddeti sayın. Rabbiniz olan Allah'a karşı gelmekten sakının. Apaçık bir hayasızlık yapmaları dışında onları (bekleme süresince) evlerinden çıkarmayın, kendileri de çıkmasınlar. Bunlar Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'ın sınırlarını aşarsa, şüphesiz kendine zulmetmiş olur. Bilemezsin, olur ki Allah, sonra yeni bir durum ortaya çıkarır.

+ Yorum Gönder
necasetten taharet ile ilgili hadisler,  hadesten taharet ile ilgili ayetler,  necasetten taharet ile ilgili ayet ve hadisler