Konusunu Oylayın.: Müslümanın ağzına sövülmesi küfür müdür ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Müslümanın ağzına sövülmesi küfür müdür ?
 1. 12.Eylül.2013, 01:29
  1
  Misafir

  Müslümanın ağzına sövülmesi küfür müdür ?


  Müslümanın ağzına sövülmesi küfür müdür ? Mumsema Müslümanın ağzına def-i hacet lafzı ile sövmek küfürdür deniliyor. Müslümanın ağzı dua ve zikir yeridir tamamda ozaman sen o ağızla başka türlüde millete sövemessin. Burda bir anlamadığım nokta var anlatır mısınız ?


 2. 12.Eylül.2013, 01:29
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Müslümanın ağzına def-i hacet lafzı ile sövmek küfürdür deniliyor. Müslümanın ağzı dua ve zikir yeridir tamamda ozaman sen o ağızla başka türlüde millete sövemessin. Burda bir anlamadığım nokta var anlatır mısınız ?

 3. 12.Eylül.2013, 08:36
  2
  99/1
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Eylül.2013
  Üye No: 102359
  Mesaj Sayısı: 236
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Bulunduğu yer: Sınav salonu

  Cevap: Müslümanın ağzına sövülmesi küfür müdür ?
  Siz daha önce de böyle bir soru sormuştunuz ve cevap verilmişti. Neden aynı soruyu farklı türlü sorup duruyorsunuz? Hiç küfür etmeseniz daha iyi olmaz mı? Bırakın Müslüman'ı, bir kafire bile böyle laflarla muamele etmek günahtır. Peygamber asm demiştir ki: "Her kim bir zımmiye eziyet etse, şüphesiz ben onun hasmı ve düşmanıyım." Bir Müslüman'a sövmek direkt olarak küfür sayılmaz. Yine bir hadisle konuyu netleştirelim: "Kim bir Müslüman'a küfür ederse fasıktır, her kim onunla savaşırsa kafirdir." Buradan anlıyoruz ki Müslüman'a sövmek, günahtır, kul hakkıdır, fısk'tır ama küfür değildir. (HAŞA!) Allah'a %100 bilinçli bir şekilde sövmek küfürdür. Dinimiz her türlü haddi aşmayı yasaklamıştır, bu konuda dikkat etmek lazım.

  Bir de sorularınızı daha açık bir şekilde ifade etseniz daha makbule geçer...

  Selametle!


 4. 12.Eylül.2013, 08:36
  2
  Devamlı Üye  Siz daha önce de böyle bir soru sormuştunuz ve cevap verilmişti. Neden aynı soruyu farklı türlü sorup duruyorsunuz? Hiç küfür etmeseniz daha iyi olmaz mı? Bırakın Müslüman'ı, bir kafire bile böyle laflarla muamele etmek günahtır. Peygamber asm demiştir ki: "Her kim bir zımmiye eziyet etse, şüphesiz ben onun hasmı ve düşmanıyım." Bir Müslüman'a sövmek direkt olarak küfür sayılmaz. Yine bir hadisle konuyu netleştirelim: "Kim bir Müslüman'a küfür ederse fasıktır, her kim onunla savaşırsa kafirdir." Buradan anlıyoruz ki Müslüman'a sövmek, günahtır, kul hakkıdır, fısk'tır ama küfür değildir. (HAŞA!) Allah'a %100 bilinçli bir şekilde sövmek küfürdür. Dinimiz her türlü haddi aşmayı yasaklamıştır, bu konuda dikkat etmek lazım.

  Bir de sorularınızı daha açık bir şekilde ifade etseniz daha makbule geçer...

  Selametle!
+ Yorum Gönder