Konusunu Oylayın.: İftitah Tekbiri ve Namaz hakkında soru?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
İftitah Tekbiri ve Namaz hakkında soru?
 1. 11.Eylül.2013, 22:51
  1
  Misafir

  İftitah Tekbiri ve Namaz hakkında soru?


  İftitah Tekbiri ve Namaz hakkında soru? Mumsema Arkadaşlar ben ellerimi kulaklarıma değdirdim. Tam Allahu dedim ekber demeden annem güldürdü beni bende ellerimi indirdim güldüm. Namazı iade etmem gerekir mi sonradan tekbir aldım gene. Tekbirle birlikte namazda gülmüşüm gibi bir his var içimde .


 2. 11.Eylül.2013, 22:51
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Arkadaşlar ben ellerimi kulaklarıma değdirdim. Tam Allahu dedim ekber demeden annem güldürdü beni bende ellerimi indirdim güldüm. Namazı iade etmem gerekir mi sonradan tekbir aldım gene. Tekbirle birlikte namazda gülmüşüm gibi bir his var içimde .


  Benzer Konular

  - İftitah Tekbiri Ne Demektir?

  - İftitah tekbiri

  - İftitah tekbiri hakkında…, İftitah tekbiri alırken “allâhu ekber” cümlesinde lafz-ı celaldeki “hu”

  - İftitah Tekbiri Hakkında

  - İftitah Tekbiri hakkında ansiklopedik bilgi

 3. 12.Eylül.2013, 08:24
  2
  99/1
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Eylül.2013
  Üye No: 102359
  Mesaj Sayısı: 236
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Bulunduğu yer: Sınav salonu

  Cevap: İftitah Tekbiri ve Namaz hakkında soru?
  İftidah tekbiri getirildiği anda namaza girilmiş olur. Görüldüğü kadarıyla siz "Allahu Ekber" demişsiniz ve namaza girmişsiniz. Namaz içindeyken ancak kendinizin duyacağı kadar gülmek, namazı; başkalarının da duyacağı kadar gülmek, abdesti ve namazı bozar. Burada iş biraz size kalmış. Annenizin veya başkasının gülüşünüzu duyup duymamış olması önemli.

  Yine de namaza durarken bütün dünyevi işlerden sıyrılıp huşu ve ciddiyet içerisinde namaza durmak lazım. Bu konuda ileride dikkat edeceğinizi umuyorum...

  Selametle!


 4. 12.Eylül.2013, 08:24
  2
  Devamlı Üye  İftidah tekbiri getirildiği anda namaza girilmiş olur. Görüldüğü kadarıyla siz "Allahu Ekber" demişsiniz ve namaza girmişsiniz. Namaz içindeyken ancak kendinizin duyacağı kadar gülmek, namazı; başkalarının da duyacağı kadar gülmek, abdesti ve namazı bozar. Burada iş biraz size kalmış. Annenizin veya başkasının gülüşünüzu duyup duymamış olması önemli.

  Yine de namaza durarken bütün dünyevi işlerden sıyrılıp huşu ve ciddiyet içerisinde namaza durmak lazım. Bu konuda ileride dikkat edeceğinizi umuyorum...

  Selametle!

+ Yorum Gönder