+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tüp bebek olmayınca islamdan soğudum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tüp bebek olmayınca islamdan soğudum

  Sual: esselamun aleyküm ben ücüncü defa tüp bebek denedim ama gene tutmadı.neden böyle oluyor hayırlısı buymus diceksinız.ama benim iyıce psikolojim bozuldu.artık dayanamıyorum artık islamdan iyice sogumaya basladım cünkü benim istediğim hic bişey olmuyor ? 2. tekturk
  Devamlı Üye

  Cevap: Tüp bebek olmayınca islamdan soğudum


  Reklam  Cevap: Zaten tüp bebek denemeniz yanlis birsey , Allah isteyince verir , istemezse vermez..Allah istedikten sonra hicbirsey engel olmaz size kisirsiniz deseler bile!!

 3. Misafir
  kusura bakmayın ama bu cevabınız beni tatmin etmedı.cünkü allah ınsanma dert vermisse carelerde üretmıs.ne yani yerinde oturup hic bisey yapmayımmı.

 4. S-a-b-i-h-a
  Kıdemli Üye
  her insanın ayrı ayrı sorunları vardır şer bildiklerimizde hayır hayır bildiklerimizde şer olabilir bunu bizzat kendim yaşadım hayır sandığım şeri çok istedim olmadı ok istemem rağmen zamanla istediğim şeyin şer olduğunu anladım ve Allaha şükrettim şerden beni kurtardığı için islamdan soğudum diyerek ahiretinizi yakmayın Sabırla Allahtan yardım dileyin

 5. tekturk
  Devamlı Üye
  Bir türbeye bile sadece o muhterem kisiye dua etmek icin gidilebilir ama bir cok fikir özürlünün yaptigi gibi o muhterem kisiden dunyalik veya ahiretlik istemek yanlistir...demek istedigim sadece Allahtan dua ile kalpten isteyeceksin , hic kimseyi araya katmadan...

 6. Hoca
  erimeye devam...
  Allah verirse iyi, vermezse kötü... bu anlayış Müslümanların değil, müşriklerin anlayışıdır.
  (Müşrikler denizde boğulma tehlikesi geçirdiklerinde "Allah Allah" derler ama karaya ulaşınca putların önünde eğilir Allah'ı unuturlar)
  Biz Müslümanlar Allahtan isteriz ve sonucu ona bırakırız.
  İmtihanda olduğumuzu unutmayalım!

 7. Misafir
  Kardeşim, yaşadığınız şeyin güçlüğünü ve insanı ne denli yıprattığını ancak aynı durumu yaşayan anlar. Biz size bu duruma nasıl üzülürsünüz desek yanlış olur ama şunu iyi ayırt etmek gerekir. Üzülmek ve isyan etmek arasındaki farkı.

  Efendimiz a.s evlatları öldüğünde elbet gözyaşı döktü ama isyan etmedi. Zor tabi ki ama hep şu düşünce teselliniz olsun. Bugün belki eşinden zulüm görüp ayrılmak isteyen ve evladından zulüm gören binlerce milyonlarca insan vardır . Allah bilir. Siz dua edip gönlünüz mutmain şekilde, olanın sizin için en hayırlısı olduğuna kanaat edin.

  Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Amin.

+ Yorum Gönder