+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Müslüman olmayanla dostluk Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Müslüman olmayanla dostluk

  Sual: Müslümanın müslümandan başka dostu yoktur derler. Diyelim ki siz bir ülkenin liderisiniz ve müslüman olmayan ülkelerin liderlerine dostum diyosunuz ve dostluk kuruyosunuz bu caiz midir ? 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Müslüman olmayanla dostluk


  Reklam  Cevap: Kur'an'da da bu konu geçer. Ben kendi okduğum Kur'an-ı Kerim'in tevsirinde şöyle gördüm: Müslüman bir devletin gayrımüslim bir devlet ile gayrımüslim bir devlete karşı işbirliği yapmasında mahsur yoktur. Ancak bir müslüman devletin müslüman olmayan devletle müslüman devlete karşı birlik olması doğru değildir.

 3. Misafir
  Allah razı olsun

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  İslami bir devletin başkanı olan müslüman liderin müslümana karşı gayri müslim biri ile anlaşma yapıp müslümana savaş açması küfürdür, müslümana karşı kafiri dost edinmek küfürdür. bununla birlikte islama ve müslümana karşıt olunmayan konularda menfaate göre siyasi ilişkiler şekillenebilir burda da esas izzetimizi koruyabilmektir.

 5. Misafir
  Biraz daha açar mısınız konuyu ? Şimdi ben bunu öğrendim benim 1 tane hristiyan olduğunu sorupta öğrendiğim . 1 Tane abi var fakat internetten konuşuyoz. Sadece oyun için eklemistim . Bu adamı abi felan dedim . Şimdi Kuran'ı Kerim-e Göre ben yanlış bir yolda mı oluyorum olmuyor muyum ?

+ Yorum Gönder