+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ateist birine dinimizi nasıl sevdirip tanıtabilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ateist birine dinimizi nasıl sevdirip tanıtabilirim?


 2. imam
  Üye

  Cevap: Ateist birine dinimizi nasıl sevdirip tanıtabilirim?


  Reklam  Cevap: Önce siz dürüstlük, samimiyet, diğergâmlık, halim-selim olmak, bilgili, ferasetli, muhakeme-i akliyenizi iyi kullanarak lisan-ı hal ile İslam’ın güzelliğini göstermelisiniz.

  Sonra, çelişkili ifadelerden sakınmak için doğru kaynaklardan doğru bilgiyi arkadaş edinmelisiniz. Çünkü, karşı taraf sizin çelişkilerinizi gördüğü zaman size itimadı kalmaz.

  Sonra, Allah’ın kullarına karşı sonsuz şefkat ve merhamet sahibi olduğunu, misallerle anlatmalısınız.

  Sonra, karşı tarafın sorularına ikna edici, doğru cevap vermek için mutlaka İslami konularda kendinizi yetiştireceksiniz. Aksi takdirde, kendi dinini bilmeyen birinin başkasına verecek bir şeyi olmaz.

  Sonra onun yanlışlarını düzeltirken, damarına basmayacaksınız; onu cahillikle suçlamayacaksınız; yumuşa, sevecen tutum ve davranışınla ona karşı iyi duygular beslendiğinizi göstereceksiniz.

  Bu konularda kısa bir zamanda mesafe almak için -bizim kanaatimize göre- Rissale-i Nur külliyatının ilgili konularını mutlaka okumalısınız. Bilenlerden yardım almalısınız. Çünkü aceleniz/acelemiz var..

  Öyle zannediyoruz ki, bu kısa ifadelerle anlatmak isteyip de anlatamadığımızı de ferasetinizle anlamış olacaksınız. Samimi iseniz başarırsınız. Allah yar-yardımcınız olsun..

  Bilgi için tıklayınız:

  Yaratılış Delilleri | Seyrangah TV
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. Misafir
  Sevdiremezsiniz boşa çabalamayın, bırakın ateist kalsınlar bırakın insanlar diledikleri şeye inansın reddetsin, insanları bi rahat bırakın.

+ Yorum Gönder