+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Def Çalarak Zikir Etmenin Dinimizdeki Yeri Nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Def Çalarak Zikir Etmenin Dinimizdeki Yeri Nedir?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Def Çalarak Zikir Etmenin Dinimizdeki Yeri Nedir?


  Reklam  Cevap: Def Çalarak Yapılan Zikir caiz mi?


  dini sorularSORU: Selamünaleyküm; Hocam benim gittiğim bir sohbet grubu var. Burada sesli zikir yapıyorlar böyle tef falan çalarak ilahi eşliğinde. Onlara sordum bu zikri Rasulullah a.s yapıyor mu diye evet dediler. Ama her zaman aklımda bir soru işareti oldu. Yardımcı olursanız sevinirim. Allah’a emanet olun.

  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Asla öyle bir şey yoktur. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin zikri şu anda namaz olarak bildiğimiz, Kur’an olarak bildiğimiz şeylerdir. Sabah namazından sonra oturup tespih yapmaktır. Kendinize daha berrak yerler bulun, onlarla da tartışıp bir mü’mini üzmeyin
  Nureddin Yıldız Hoca

 3. Misafir
  Zikir vardır hem de güdümle (def) yabilabilir .güdüm dinimizce vardır zikrullah peygamber efendimiz sav yapmistir. 4 cihari yar yapmistir sahabiler yapmistir. Hadislerle mevcuttur.

 4. mum
  Administrator
  Zikir vardır hem de güdümle (def) yabilabilir
  Def ile zikir yapılıyor, sakıncası var mı tartışılır ama Peygamberimiz ve ashabı def ile zikrettiğini söylemek iftiradır.

+ Yorum Gönder