Konusunu Oylayın.: Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?
 1. 15.Ağustos.2013, 01:58
  1
  Misafir

  Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?


  Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir? Mumsema Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?


 2. 15.Ağustos.2013, 01:58
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?

 3. 18.Ağustos.2013, 00:15
  2
  melle
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 13.Mayıs.2008
  Üye No: 20559
  Mesaj Sayısı: 2,079
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22

  Cevap: Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?
  Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?
  Kurban, toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Özellikle et satın alma imkanı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda onun bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür. Zengine malını, Allah'ın rızası, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur. 4. 18.Ağustos.2013, 00:15
  2
  Devamlı Üye  Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?
  Kurban, toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Özellikle et satın alma imkanı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda onun bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür. Zengine malını, Allah'ın rızası, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.

+ Yorum Gönder