+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?


 2. melle
  Devamlı Üye

  Cevap: Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?


  Reklam  Cevap: Kurban ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı neler olabilir?
  Kurban, toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Özellikle et satın alma imkanı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda onun bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür. Zengine malını, Allah'ın rızası, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.


+ Yorum Gönder
kurban ibadeti toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya nasıl katkıda bulunur,  kurban ibadetinin toplumsal dayanışmaya katkısı nedir,  kurban ibadeti toplumsal yardımlasma ve dayanismaya nasil katkida bulunur