+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şeytana ve Nefsime yenik düşüyorum... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytana ve Nefsime yenik düşüyorum...

  Sual: 5 vakit namaz kılıyorum ama yinede kendimi haram şeylere bakmaktan alıkoyamıyorum.... insanın kendine hakim olması ne kadar da zormuş.... mesela eşim 3 aylık hamile ve doktor ilişkiyi yasakladı.. bende cinsel arzularımı birşeyler izleyerek karşılıyorum şeytana yenik düşüyorum ... ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Şeytana ve Nefsime yenik düşüyorum...


  Reklam  Cevap: Her Müslüman böyle bir gel git içinde hayatını geçirir. Sonunda mağlup olmayanlar kazanarak giderler, bir yerde yığılıp kalanlar da helak olurlar. Bunu siz şöyle de anlayabilirsiniz: Bir minderde güreş yapıyorsunuz; elbette düşüp kalktığınız olacaktır. Düştüğünüz zaman ağlamaya başlarsanız rakibiniz sırtınıza oturur ve siz mağlup olursunuz. Vazifemiz belki düşmemektir ama o çok zordur, biz nebi değiliz. Düşeceğiz ama düştüğümüz yerde kalmayacak dikileceğiz. Biiznillah da kazanan olacağız.
  Size tavsiyem, kesinlikle bir ders halkasını izleyin. Allah’tan korkanlardan oluşmuş bir arkadaş grubunuz bulunsun. İlmihal bilginizi de sık sık tazeleyin. Kâfirlerin ağırlıkta olduğu ortamlardan, yayınlardan uzak durun. Cemaatle namazı ihmal etmeyin. Az da olsa sürekli Kur’an okumaya çalışın. Göreceksiniz kazanan olacaksınız inşaallah. Allah yardımcınız olsun.


+ Yorum Gönder