+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dr. İhsan Şenocak Kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dr. İhsan Şenocak Kimdir?


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Dr. İhsan Şenocak Kimdir?


  Reklam  Cevap: Dr. İhsan Şenocak Hayatı ve eserleri


  İhsan Şenocak

  1974 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994’te Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 99’da Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Okul yıllarında muhalled usulde İslamî ilimler okudu. 2002’de Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2004 yılında OMÜ İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalında “İslam Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu.
  *
  1997 yılında Samsun’un Vezirköprü ilçesinde imam-hatip olarak memuriyet hayatına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı. 2007’de Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ne müdür olarak atandı.
  *
  1996 yılında Yedibeyza dergisini neşretti. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı. 2008’de Tv5’de "köprü" programını hazırlayıp sundu. Müstear isimlerle farklı türlerde çok sayıda yazı kaleme aldı.
  *
  Aşıkkutlu Eğitim Merkezindeki görevinin yanısıra, kısa adı İFAM olan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nde tefsir, hadis, fıkıh, akâid, usûl, nahiv, mantık, kavâid ve makâsıd gibi temel ve yardımcı ilimler okutmaktadır.*

 3. Misafir
  Allah cc razı olsun kısa ve öz biyografi için

 4. Misafir
  bizi böyle insanlar bu bataklıktan çıkarır

+ Yorum Gönder
ihsan şenocak kimdir,  dr. ihsan şenocak kimdir,  dr ihsan şenocak kimdir,  ihsan şenocak,  dr ihsan şenocak,  dr.ihsan şenocak kimdir,  ihsan senocak