+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Besmele kaç harftir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Besmele kaç harftir?


 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Besmele kaç harftir?


  Reklam  Cevap: Besmele kuranı kerimden bir ayettir. Her surenin başında besmele okunarak sureye başlanır. Bütün hayırlı işlerin başı besmeledir. Besmele 19 arapça harfinden oluşur.

  Arapça harflerle besmele-i şerif:

  بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

  Harf harf olarak besmele:

  besmele kaç harftir.png

 3. Misafir
  Besmele ya 18 harfe veya 20 veya 21 veya 22 harfe sahiptir. Fakat, kesinlikle 19 harfe sahip değildir.

  Mucizeyi inkar etmek için Besmele’nin harflerinin 19 olmadığını iddia eden sözde ulema (alimler) ilginçtir ki bu en basit sayım işleminde ihtilaf etmektedirler. Kuran’ın elifbasını sökmüş yedi yaşındaki bir çocuğun dahi rahatlıkla bilebileceği bir cehalete cevap vermek istemiyordum; ama bu art niyetli eleştirinin Arap harflerini tanımayan bazı kişileri kuşkuya düşürebileceğini düşündüm.

 4. Misafir
  Arkadaşlar cevapları okuyunca hayretler içinde kaldım, Edipten korkulduğu için Besmele-i Şerifin 19 harften oluştuğu gizlenmeye çalışılmış. Besmele fiziksel olarak 19 harften oluşur, kaldı ki İlk nüshasında harekeler kullanılmamıştır ve genel anlamda arapça yazısı harekesiz yazılır. Yani Besmele 19 harften oluşmaktadır bu gerçeği saklamaya gerek yok ha bu arada Edip Yüksel genel anlamda problemli bir adamdır lakin Edip i yalanlamak için harfleri gizlemenin anlamı yok.

+ Yorum Gönder